Korg

Korg Gadget-VR: twórz muzykę w wirtualnej rzeczywistości

Firma Korg udostępniła nową aktualizację dla swojej aplikacji Gadget, która ma pozwolić użytkownikom tworzyć muzykę przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. O samej technologii nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, ale jest bardzo prawdopodobne, że rozwiązanie będzie zarezerwowane chociażby dla posiadaczy gogli Oculus.

Korg pozwala użytkownikom na produkowanie muzyki niezależnie od platformy – aplikacja producenta jest dostępna także na sprzęty z systemem iOS, a nawet Nintendo Switch. Tym razem jednak twórcy stwierdzili, że chcą spróbować swoich sił w wirtualnej rzeczywistości. Korg tworzy bowiem aplikację Gadget-VR, która ma pozwolić poszerzyć doświadczenie związane z projektowaniem nowych dźwięków.

Korg

Korg pozwoli tworzyć muzykę w VR

Obecnie, o samej aplikacji oraz technologii nie wiadomo zbyt wiele, a producent zdaje się milczeć i nie chce zdradzać większej ilości szczegółów. Przewiduje się, że nowa propozycja Korga będzie wykorzystywała do działania pełnoprawne zestawy do wirtualnej rzeczywistości – takie, jak chociażby Oculus Quest 2.

Według Korga, narzędzie oparte o wydajny silnik Unreal Engine, pozwoli zaawansowanym technicznie producentom muzycznym na otoczenie się sprzętem do sekwencjonowania wszelakich dźwięków. Na wirtualnym stole będzie można także rozłożyć swoje gadżety, oraz zająć się produkcją muzyki. Niezależnie od tego czy finalnie Gadget-VR ma być swoistym zamiennikiem syntezatorów czy też tylko ciekawostką, trzeba przyznać, że sam pomysł jest naprawdę niezły.

To tak naprawdę także kolejne pole do popisu dla Korga w kwestii zarabiania pieniędzy. Firma będzie mogła oferować wirtualne syntezatory do wykupienia w aplikacji. Użytkownik w ten sposób będzie mógł pozbyć się konieczności kupowania specjalistycznego sprzętu w postaci fizycznej.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów.