Lenovo Virtual Care
fot. Lenovo

Lenovo Virtual Care ułatwi życie chronicznie chorym pacjentom

Lenovo zaprezentowało usługę Virtual Care, która ma ułatwić życie chronicznie chorym pacjentom – dzięki niej, każda z osób będzie mogła dokładnie śledzić swoje parametry zdrowotne. Lekarze, którzy zarejestrują się w usłudze będą mogli także sprawniej pomagać pacjentom.

Lenovo stawia na cyfrową opiekę zdrowotną. Firma zaprezentowała Virtual Care Kit, czyli zestaw rozwiązań pozwalający użytkownikom łatwiej monitorować ich przewlekłe choroby. Z platformy mogą skorzystać także lekarze, jednak to nie koniec możliwości opisywanej technologii.

Lenovo Virtual Care to akcesoria i asystent

Lenovo Virtual Care Kit to zestaw, który jest w stanie zapewnić pacjentom skomunikowane urządzenia do pomiaru podstawowych parametrów organizmu, takie jak między innymi zestawy do monitorowania ciśnienia krwi i glukozy, a także tablet Lenovo z zaimplementowanym asystentem AI o nazwie Rosie. Usługa proponowana przez firmę jest w stanie tworzyć także konkretne plany podtrzymujące zdrowie dla pacjentów, aby poprawić ich wyniki badań i zmniejszyć częstotliwość związaną z wykonywaniem wizyt lekarskich.

Lenovo Virtual Care skierowane jest do pacjentów z chorobami takimi, jak cukrzyca, choroby płuc, niewydolność serca czy nadciśnienie. Lekarze zarejestrowani na platformie będą w stanie szybko reagować na powiadomienia związane z odczytem danych zdrowotnych – będą oni mogli także przepisać pacjentom odpowiednie leki i modyfikować schemat opieki stworzony przez aplikację.

Lenovo Virtual Care
fot. Unsplash.com

Cyfrowe zdrowie -temat warty miliardy

Rynek powiązany z cyfrowym zdrowiem, to naprawdę spory kawałek tortu. Chrapkę na niego, oprócz Lenovo mają także tacy giganci, jak Amazon, Microsoft oraz Apple. Szacuje się, iż całość warta jest około 3,5 tryliona dolarów. Amerykański system opieki medycznej jest obecnie jednym z najmniej wydajnych na świecie, tak więc nie dziwi fakt, iż urzędnicy oraz same firmy chcą postawić na jego cyfryzację oraz nowe technologie. Eksperci nie są jednak przekonani czy inteligentne akcesoria oraz rozwiązania typu Virtual Care od Lenovo będą w stanie zastąpić realne wizyty w szpitalu.

Na ten moment na pewno jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Jest niemal pewne, że możliwości tego typu platform będą rosły wraz z czasem.