LG A1

Telewizory OLED nie muszą być drogie. Udowadnia to LG A1

LG A1 to telewizor, który został nieco ukryty w portfolio koreańskiej marki. Firma zaprezentowała swój przystępny cenowo panel podczas targów CES 2021. Mimo to, konstrukcja wspiera nowe technologie takie, jak AirPlay 2 czy Asystent Google i Amazon Alexa.

LG stara się rozwiązać problem wysokiej ceny telewizorów OLED, wprowadzając na rynek konstrukcję oznaczoną jako A1. Cały sprzęt utonął pośród wielu premier na targach CES 2021, ale zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę – szczególnie, jeśli dysponujecie nieco mniej zasobnym portfelem. Na co można więc liczyć?

LG A1 OLED – tani telewizor z funkcjami smart

Szybkie spojrzenie na specyfikację zdradza, iż LG A1 nie posiada wyświetlacza o częstotliwości odświeżania 120Hz ani złącza HDMI w standardzie 2.1. Całość będzie dostępna w konfiguracjach 48, 55, 65 oraz 77 cali. Na tylnej obudowie znalazło się za to miejsce na trzy porty HDMI 2.0. LG A1 wspiera również Dolby Vision, Dolby Atmos, Filmmaker Mode oraz Asystenta Google i Amazon Alexa. Multimedia można strumieniować również bezpośrednio przy pomocy technologii AirPlay 2.

Właściciele nowego telewizora LG będą posiadali dostęp również do oprogramowania webOS 6.0 oraz procesora alpha 7 Gen4.

Niestety, LG nie poinformowało o cenie, którą trzeba będzie zapłacić za ten sprzęt. Dowiedzieliśmy się jedynie, że będzie przystępny cenowo, a jak powszechnie wiadomo, każda marka rozumie ten zwrot nieco inaczej.

Biorąc jednak pod uwagę specyfikację samego telewizora, można się spodziewać, że będzie on stanowił niezłą konkurencję – przynajmniej dla paneli prezentowanych przez Samsunga czy Xiaomi.