LG
fot. LG

LG nie wprowadzi AirPlay 2 i HomeKit do starszych urządzeń

LG potwierdziło, iż nie planuje aktualizować swoich starszych sprzętów tak, aby wspierały one technologie AirPlay 2 oraz HomeKit od Apple. Nic dziwnego, że użytkownicy, którzy dowiedzieli się o tym fakcie, są bardzo zawiedzeni.

W kwietniu bieżącego roku LG dodało do swoich dokumentów informację, iż planuje zaktualizować starsze urządzenia tak, aby obsługiwały one technologie AirPlay 2 oraz HomeKit od Apple, zapewniając tym samym użytkownikom większe możliwości oraz komfort użytkowania. Do października 2020 roku aktualizacji miały doczekać się sprzęty takie, jak – między innymi – telewizory LCD oraz wybrane Smart TV z 2018 roku.

Okazuje się, że będzie inaczej.

LG nie zaktualizuje swoich sprzętów

Wkrótce po pojawieniu się wiadomości o aktualizacji, wszystkie wypisane podpunkty zniknęły ze strony pomocy technicznej producenta. Informacje dotyczące nowego oprogramowania dla sprzętów z 2018 roku są niemożliwe do znalezienia. Koreańczycy przez ostatnie miesiące milczeli także w sprawie ewentualnego wsparcia. Wygląda jednak na to, że marka postanowiła w końcu zabrać głos w całej sprawie.

Jeden z klientów z Wielkiej Brytanii zapytał LG wprost o ewentualne dodatkowe wsparcie dla starszych urządzeń. LG poinformowało, iż nie ma zamiaru aktualizować sprzętów, które pierwotnie pojawiły się na liście.

LG
fot. LG

To kiepska decyzja producenta

Dodanie obsługi AirPlay 2 do starszych sprzętów LG umożliwiłoby użytkownikom strumieniowe przesyłanie muzyki, filmów, podcastów oraz innych materiałów bezpośrednio z iPada lub iPhone’a, a także komputera Mac.

Brak wsparcia dla nieco ponad dwuletniego sprzętu jest słaby w kontekście wizerunkowym dla LG. Owszem, cały proces rozwoju oprogramowania dla starszych urządzeń jest kosztowny, jednak może przełożyć się na większą satysfakcję klientów.

Cóż, na tego typu decyzje niestety nie mamy już wpływu.