LG
fot. LG

LG dostarczy roboty do szpitali. Pomogą pacjentom

 LG Electronics rozpoczęło wdrażanie swoich robotów do wybranych szpitali – mają one pomóc pielęgniarkom oraz lekarzom w opiece nad pacjentami. Oprócz szpitali, koreańska firma wykorzystuje swoje technologie także w restauracjach.

LG stworzyło robota Cloi Servebot, który nadaje się do wielu zastosowań. W ramach testów, technologia została wdrożona w szpitalu Seul National University Hospital, aby pomóc personelowi przenosić sprzęt medyczny, a także takie materiały, jak próbki krwi, leki na receptę czy odczynniki diagnostyczne. To jednak nie wszystko. LG Cloi Servebot potrafi nieco więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

LG stworzyło dwa warianty robota

Robot LG Cloi Servebot występuje w dwóch wariantach – wersji „szufladowej” oraz „półkowej”. To właśnie ta pierwsza z wymienionych wersji została wdrożona do koreańskiego szpitala.

Wersja „szufladowa” robota od LG ma wymiary 50 x 50 x 130 centymetrów i może pomieścić w sobie do 15 kilogramów różnych towarów, w trzech dostępnych szufladach. Każda z szuflad znajdujących się na robocie ma zamki bezpieczeństwa, a operatorzy odpowiedzialni za kontrolę pracy robota mogą monitorować jego ruchy i przeglądać historię użytkowania poszczególnych skrytek.

Wersja „półkowa” zamiast do szpitali, trafia głównie do restauracji. Konstrukcja ma zająć się podawaniem posiłków klientom.

LG Cloi Servebot ma także umiejętności związane z autonomiczną technologią jazdy pozwalającą wykrywać i omijać przeszkody. Robot korzysta również z ekranu dotykowego, który w odpowiednich momentach symuluje emocje, aby lepiej wejść w interakcję z ludźmi.

LG
fot. LG

Robotyzacja medycyny to przyszłość

Robotyzacja szpitali oraz gałęzi powiązanych z medycyną to przyszłość. Obecnie największe marki na świecie rozwijają roboty, które będą w stanie przeprowadzać lub asystować w operacjach, a LG tylko i wyłącznie dołożyło cegiełkę do pomocy w zautomatyzowaniu pewnych procesów.

LG Cloi Servebot wygląda nieźle i można podejrzewać, że trafi on do większej liczby placówek.