LG DUAL Inverter - klimatyzator z myślą o patodeweloperce

LG DUAL Inverter – klimatyzator z myślą o patodeweloperce

Pierwsze upały w nowym, deweloperskim mikroapartamencie zachęcają do brania nadgodzin w przyjemnym biurze z wydajną klimatyzacją? Chciałbyś też mieć czym schłodzić mieszkanie, ale nie masz takiej możliwości, bo Twój mikroapartament nie ma balkonu, na którym można by było zainstalować tradycyjną klimatyzację? Przenośny klimatyzator LG DUAL Inverter to coś właśnie dla Ciebie!

Spójrzmy prawdzie w oczy. Przenośne klimatyzatory to tzw. ostateczna ostateczność. Stosuje się je tylko i wyłącznie wtedy, gdy jakiekolwiek możliwości instalacji tradycyjnego układu klimatyzacji, ze sprężarką umieszczoną na zewnątrz budynku, nie występują. Wszystko dlatego, że tego typu urządzenia obarczone są poważnymi wadami, częstokroć przewyższającymi zalety.

Pierwszą z nich jest konieczność zakupu i montażu rury odprowadzającej gorące powietrze poza chłodzone pomieszczenie. Pół biedy, jeśli w mieszkaniu mamy kratkę wentylacyjną zlokalizowaną w na tyle wygodnym miejscu, że bez większego problemu poradzimy sobie z montażem rury. W przeciwnym przypadku, można zastosować nakładkę służącą do odprowadzenia gorącego powietrza przez sporej wielkości szczelinę w oknie, co również nie jest rozwiązaniem optymalnym.

Drugim, bardzo istotnym mankamentem przenośnych klimatyzatorów jest ich zapotrzebowanie na energię elektryczną. Typowa konstrukcja sprawi, że boleśnie odczujemy fakt korzystania z klimatyzatora, gdy tylko na naszą skrzynkę trafi najnowszy rachunek za energię elektryczną.

Zgodnie z zapewnieniami LG, nowy klimatyzator, który właśnie trafia do sprzedaży w Polsce, jest w stanie poważnie ograniczyć te niedogodności.

Klimatyzator przenośny LG DUAL Inverter – bezproblemowy montaż, niższe rachunki

Urządzenie, które właśnie trafiło do sprzedaży na naszym rynku, wyposażone zostało w rurę na stałe przytwierdzoną do jego konstrukcji. Dzięki temu nabywca nie musi troszczyć się o dobór odpowiednich akcesoriów i montaż odprowadzenia gorącego powietrza. Wszystko, czego potrzebuje, znajdzie dołączone do zestawu sprzedażowego.

Klimatyzator LG DUAL Inverter fot. LG
Klimatyzator LG DUAL Inverter fot. LG

Drugim, istotnym atutem klimatyzatora przenośnego od LG jest sprężarka DUAL Inverter, dostosowująca prędkość pracy do bieżącego zapotrzebowania. W sytuacji, gdy trzeba szybko schłodzić pomieszczenie, pracuje z największą wydajnością. Gdy tylko podtrzymać obecną temperaturę, znacząco zwalnia, co pociąga za sobą niższe wydatki na energię elektryczną.

Dodatkowo, klimatyzator przenośny LG DUAL Inverter to urządzenie inteligentne, którym sterować można nie tylko przy pomocy panelu, ale również dołączonego pilota zdalnego sterowania, a także aplikacji LG ThinQ.

Przenośny klimatyzator LG DUAL Inverter pojawił się już w pierwszych, polskich sklepach internetowych. Jego cena to niebotyczne 2799 złotych. Cóż, jeżeli to jedyne wyjście…płać i płacz.