Asystent głosowy otworzy drzwi lodówek LG InstaView
fot. LG

Asystent głosowy otworzy drzwi lodówek LG InstaView

Koniec roku nie zawsze oznacza jedynie podsumowywania mijających 12 miesięcy. Jak uznało LG, jest to idealny okres, aby zaprezentować swoje najnowsze lodówki InstaView. Kilka z pokazanych dzisiaj modeli pochwalić może się wyjątkowo ciekawą funkcją otwierania drzwi za pomocą komendy głosowej.

Lodówko, otwórz się!

Zaprezentowane dzisiaj lodówki LG z serii InstaView są produktami ze zdecydowanie najwyższej ligi. Ich dwudrzwiowa konstrukcja zapewnia zwiększona wygodę, a także pojemność. W przyszłorocznej linii InstaView powraca również znane z poprzednich modeli szklane okno, które po dwukrotnym stuknięciu pokazuje nam zawartość naszej lodówki. LG chwali się, ze tym razem panel jest aż o 23% większy, co jeszcze bardziej ułatwi korzystanie z tej funkcji.

Po raz pierwszy, w dwudrzwiowych lodówkach LG, nowa linia InstaView wyposażona będzie w autorski system Craft Ice, pozwalający na tworzenie specjalnych, bardziej przeźroczystych i wolno topiących się kulek lodowych przeznaczonych do drinków. Kolejne znane technologie LG, które znajdziemy w nowych lodówkach to miedzy innymi LINEARCooling (minimalizacja wahań temperatury) oraz DoorCooling+ (bardziej równomierne chłodzenie za pomocą specjalnych wywietrzników).

Asystent głosowy otworzy drzwi lodówek LG InstaView
fot. LG

Oprócz wymienionych funkcji, nowością jest zastosowanie wbudowanej w zbiornik na wodę lampy LG UVnano, która za zadanie ma dezynfekować układ tworzenia lodu oraz nalewania. Ta funkcja uruchamiana ma być automatycznie, ale do dyspozycji użytkowników trafi również przycisk, do jej ręcznej aktywacji.

Asystent głosowy w lodówkach LG

Największą nowością najnowszej linii lodówek InstaView jest jednak asystent głosowy, którym obsłużymy wybrane funkcje naszego urządzenia. Po połączeniu z aplikacją LG ThinQ, chłodziarce można nadać dostęp do, między innymi, naszego kalendarza, czy nawet do konta Amazon. Dzięki tym połączeniom, lodówka będzie w stanie odpowiedzieć nam na pytanie o nasz plan dnia, a także, samodzielnie zamówić wymagający wymiany filtr wody poprzez Amazon Dash. Wbudowany asystent poinformuje nas również o statusie układu tworzenia lodu oraz dystrybutora wody.

Asystent głosowy otworzy drzwi lodówek LG InstaView
fot. LG

Najciekawszą funkcją najnowszej generacji lodówek InstaView jest jednak możliwość otworzenia drzwi za pomocą polecenia głosowego. Jak tłumaczy LG, ma to pomóc, w szczególności, podczas rozpakowywania zakupów, kiedy to z pełnymi rękami nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami.

Poza całym wachlarzem nowych funkcji, LG niestety nie poinformowało nas ani o dostępności nowych lodówek, ani tym bardziej o ich cenie. Na więcej informacji o tych dwóch kwestiach musimy nadal niestety poczekać.