LG
fot. Unsplash.com

LG może pracować nad lekkimi okularami AR

Najnowsze doniesienia wskazują na to, iż koreańska firma może opracowywać lekkie okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Na ich premierę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Nowy raport udostępniony przez ETNews wskazuje na to, iż LG może rozwijać lekkie okulary przeznaczone do rozszerzonej rzeczywistości. Całość projektu ma koncentrować się na jego wadze – same okulary mają bowiem posiadać masę na poziomie niecałych 80 gramów, co faktycznie czyni je bardzo lekką konstrukcją. Mimo wszystko 80 gramów, to nadal więcej niż standardowe okulary korekcyjne, ale trzeba pamiętać, że taka waga to faktycznie sporo mniej niż dedykowane zestawy AR/VR, które są obecnie dostępne na rynku.

LG: wiemy, ale nie powiemy

Jak zdradza ETNews, obecnie LG i firma NTT DoCoMo, która będzie odpowiedzialna za wybrane technologie umieszczone w okularach wciąż omawiają funkcjonalności jakie miałyby trafić do akcesorium. W przeszłości LG i NTT DoCoMo współpracowały między innymi w zakresie sieci 5G, jak i połączeń LTE. Koreańczycy odmawiają komentarza w sprawie swoich nowych okularów, jednak jeśli doniesienia się potwierdzą, opisywana konstrukcja miałaby trafić na rynek w okolicach 2021 roku.

Daje to więc producentowi sporo czasu na dopracowanie swojej technologii.

LG
fot. Unsplash.com

Co z wydajnością?

Lekkie okulary do rozszerzonej rzeczywistości to faktycznie niezły pomysł – szczególnie w dobie produktów, które odstraszają swoją wielkością oraz ogólnymi gabarytami. Trzeba będzie jednak zapewne przystać na kompromis w postaci wydajności całego zestawu. Lekka konstrukcja nie pozwoli umieścić w okularach elektroniki, która zadba o całą interakcję z otoczeniem. Bardzo możliwe, że okulary AR od LG będą korzystały także z mocy obliczeniowej smartfona i będą się z nim łączyć za pośrednictwem chociażby Bluetooth.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na więcej informacji w kontekście tego sprzętu. Zapowiada się on bowiem dość ciekawie.