LG

RESU Prime i RESU Flex – baterie dla domów od LG

LG stworzyło konkurencję dla popularnej baterii domowej – Tesla Powerwall. Koreański producent przedstawił produkty RESU Prime oraz RESU Flex, które mają pomóc użytkownikom utrzymać energię elektryczną w mieszkaniu na stałym poziomie. To także swoisty akumulator zapasowy, którzy przyda się na wypadek niespodziewanych problemów.

LG RESU Prime i LG RESU Flex mają pomóc użytkownikom utrzymać energię w domu na odpowiednim poziomie. Całość będzie mogła być zastosowana poza siecią – Koreańczycy twierdzą także, iż jest to obecnie największy domowy system magazynowania energii, jaki powstał.

LG RESU Prime i RESU Flex

LG RESU Prime jest w stanie magazynować do 16 kWh użytecznej energii. Całość można również skalować do 32 kWh, po prostu korzystając z dwóch takich samych jednostek. Urządzenie trafi na rynek jeszcze w tym miesiącu i będzie w stanie konkurować z rozwiązaniem Tesli. RESU Prime zapewnia stałe 7 kW lub szczytowe 14 kW w przypadku dwóch jednostek. Dla porównania, Tesla Powerwall wykorzystuje akumulator 13,5 kWh i może zapewnić do 5 kWh stałej mocy.

Jeśli potrzebujecie czegoś mniejszego, to tu z pomocą przychodzi LG RESU Flex, nieco mniejsza jednostka. Całość ma 9,6 kWh mocy i jest w stanie utrzymać do 7 kW mocy szczytowej.

LG

Oba urządzenia od LG mają funkcję monitorowania baterii i są kompatybilne z wieloma instalacjami, co ma ułatwiać ich finalny montaż.

LG RESU Prime i RESU Flex zostały stworzone w ramach spółki LG Chem – ta od lat zajmuje się tworzeniem akumulatorów, między innymi do samochodów Tesli.

Koreańczycy nie są jednak jedyną marką, która jest zainteresowana wprowadzaniem wspomnianych urządzeń na rynek. Swoje kroki w tej materii stawia również Shell ze swoim systemem sonnenCore.

Wraz z czasem liczba podobnych urządzeń i ich różnorodność będzie wyłącznie rosnąć.