LG webOS

LG webOS trafi na telewizory innych firm

LG webOS trafi na telewizory innych producentów. Koreańska firma zdecydowała, że chce się otworzyć ze swoim oprogramowaniem. Decyzja Koreańczyków może być związana z próbą zagarnięcia dla siebie większej części rynku. Jakby na to nie patrzeć, to świetny pomysł.

LG ma coraz większe ambicje w świecie telewizorów. Marka jest znana z produkcji udanych konstrukcji smart TV, a teraz przyszła kolej na oprogramowanie. W tym przypadku LG udostępni system webOS innym producentom. Sam system przeszedł długą drogę od swoich narodzin – w międzyczasie zmieniając właściciela z HP na LG.

Najnowsza wersja webOS w niczym nie przypomina już starego, archaicznego oprogramowania i znajduje się w ścisłej czołówce najlepszego oprogramowania przeznaczonego na telewizory.

LG webOS

LG webOS trafi na inne urządzenia

LG webOS to mnogość możliwości: w tym Asystent Google, Apple HomeKit, AirPlay, asystent Alexa i wiele innych. Decyzja o „otwarciu się” na inne firmy może być związana z chęcią bezpośredniego konkurowania z Android TV proponowanym przez Google.

Na ten moment pytanie brzmi, którzy producenci zdecydują się wykorzystać LG webOS na swoich urządzeniach? Pierwsi klienci koreańskiego producenta to między innymi RCA, Ayonz oraz Konka – te firmy nie mają własnych platform smart TV i do tej pory korzystały z ogólnodostępnego Android TV.

Bardzo możliwe, że z czasem poznamy kolejne marki, które zdecydują się wykorzystać oprogramowanie LG na swoich sprzętach. Z webOS mogliby być zadowoleni klienci Sony, którzy często narzekają na swoje telewizory spowalniające wraz z czasem.

Póki co będziemy musieli uważnie obserwować tę sytuację.