LG XBOOM 360 - głośnik w sam raz na współczesną imprezę

LG XBOOM 360 – głośnik w sam raz na współczesną imprezę

Zamknięte dyskoteki, ograniczenia w dostępie do barów i restauracji czy restrykcje dotyczące spotkań w większym gronie sprawiły, że charakter organizowanych imprez zmienił się znacząco. Wspólne wyjścia do klubu, na dyskotekę czy duże domówki ustąpiły miejsca niewielkim, kameralnym spotkaniom w gronie najbliższym. Jak sprawić, by na takim spotkaniu nie zabrakło dobrej muzyki? Odpowiednim narzędziem wydaje się głośnik, który właśnie zaprezentowała firma LG – LG XBOOM 360.

Charakterystyczne wzornictwo LG XBOOM 360, może niektórym przynosić skojarzenia z lampą naftową. Niebezpodstawnie. Podobnie, jak lampa naftowa emituje światło we wszystkich kierunkach, tak głośnik LG rozsyła dźwięk dookoła. Wystarczy zatem postawić go w centrum uwagi, na przykład na stole, czy w pobliżu zaimprowizowanego, tanecznego parkietu, by najbliższe otoczenie wypełniło się ulubionymi brzmieniami.

LG XBOOM 360 – gra dźwięków, gra świateł

W nowym głośniku od LG, równie istotna, co jakość dźwięku, jest jakość generowanych efektów świetlnych. Podobnie jak we wspomnianej lampie naftowej, tu również znajduje się źródła światła. Z tą jednak różnicą, że o ile w przypadku lampy był to widocznie płomień pochodzący ze spalanego paliwa, tak w głośniku mamy do czynienia z kilkoma, ciekawymi efektami, sterowanymi przez aplikacje mobilną.

Do dyspozycji użytkownika oddane są trzy, gotowe tryby świecenia: Ambient, Nature i Party). Można również zaprogramować własny, oczywiście z poziomu aplikacji.

Za to, by wydobywający się z tej oryginalnej konstrukcji dźwięk był najciekawszy, odpowiadają dwa głośniki: niskotonowy o średnicy 5,25 cala i tytanowy głośnik wysokotonowy (1 cal).

LG XBOOM 360
LG XBOOM 360

Zabaw się w domowego DJa!

Aplikacja towarzysząca oferuje również typowo imprezowe funkcje, ukryte pod nazwą DJ Effect. Umożliwiają one miksowanie wielu, muzycznych sampli oraz nakładanie efektów (np. skreczowanie).

Wiele portów, mocna bateria

Co istotne, Bluetooth to niejedyny standard komunikacji obsługiwany przez LG XBOOM 360. Skorzystać można również z opcji przewodowych: USB 2.0 oraz wejścia audio. LG deklaruje, że XBOOM 360 wytrzyma, na jednym ładowaniu, do 10 godzin.

Zgodnie z zapowiedzią, LG XBOOM 360 pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Jego cena ustalona została na równowartość 399 dolarów amerykańskich.