Lo-Fi Player

Dzięki Lo-Fi Player od Google każdy może tworzyć własną klimatyczną muzykę

Lo-Fi Player to nowe, darmowe narzędzie od Google, napędzane sztuczną inteligencją. Teraz każdy z nas może tworzyć własną muzykę w stylu Lo-Fi, za pomocą zaledwie kilku przycisków.

Ulubiony gatunek wielu

Muzyka Lo-Fi wyróżnia się tym, że uwydatnia niedoskonałości. W ostatnich latach znalazła ona grono wiernych fanów, którzy chętnie używają jej jako akompaniamentu do pracy, nauki i odpoczynku.

Dzięki Lo-Fi Player od Google każdy może tworzyć własną klimatyczną muzykę
… a Lo-Fi Player pomoże w jej tworzeniu / fot. MITTR

Pomysłodawcą Lo-Fi Player jest Vibert Thio, artysta, który tego lata dołączył do zespołu Google Magenta. Narzędzie to pozwala na przystępne tworzenie muzyki – nie wymaga znajomości teorii. Wystarczy zmieniać parametry poszczególnych instrumentów w wirtualnym pomieszczeniu.

Sztuczna inteligencja na zapleczu

AI steruje dwoma mechanizmami tego systemu – radiem, które generuje unikalne melodie, a także telewizorem, który miesza generowane dźwięki i melodie w taki sposób, aby pasowały do stylu Lo-Fi.

Mimo tego, celem Viberta Thio było stworzenie systemu, który posiada „duszę”. Oznacza to, że we współpracy z muzykami, szczególnie entuzjastami Lo-Fi, wykreował oryginalny sposób brzmienia pozostałych instrumentów.

Dzięki Lo-Fi Player od Google każdy może tworzyć własną klimatyczną muzykę
Możemy również sterować Lo-Fi Player przez chat na platformie YouTube / fot. MITTR

Sztuczna inteligencja dodaje więc niewiele, lecz gwarantuje, że każdy z nas uzyska unikalne rezultaty.

Chociaż projekt ten jest dopiero w wersji 1.0, Thio już ma wielkie plany na przyszłość. Chce on stworzyć platformę muzyczną, na której każdy może wyrażać siebie, niezależnie od poziomu umiejętności. To naprawdę szlachetny cel.

Każdy z nas może skorzystać z Lo-Fi Player w swojej przeglądarce, klikając tutaj, a następnie w pierwszą widoczną grafikę.