Lodówki i telewizory Samsunga w AR - sprawdź zanim kupisz

Lodówki i telewizory Samsunga w AR – sprawdź zanim kupisz

W jaki sposób sprawdzić, jak nowy nabytek będzie się prezentował w naszym wnętrzu jeszcze przed zakupem? Na przykład wykorzystując w tym celu rzeczywistość rozszerzoną. Z pomocą swoim klientom pospieszył Samsung, który pozwolił przymierzyć wielkogabarytowe produkty zanim ostatecznie zdecydujemy się na ich zakup.

Problem wkomponowania danego urządzenia w konkretne wnętrze jest tym większym, im o większym urządzeniu mówimy. O ile raczej nigdy nie będziemy mieć kłopotu z głośnikiem bezprzewodowym, oczyszczaczem powietrza czy inteligentnym robotem sprzątającym, tak sprzęty o słusznych gabarytach, takie jak telewizory czy duże AGD, mogą stanowić problem.

Choć sklepy internetowe oferują możliwość odstąpienia od umowy w przeciągu kilkunastu dni od jej zawarcia, w przypadku towarów wielkogabarytowych, skorzystanie z tej opcji okazuje się być niezwykle trudne. Można jednak uporać się z problemem znacznie prościej, na przykład z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej.

Lodówka Samsung w AR
fot. Samsung

Samsung The Serif i SpaceMax FamilyHub w AR

Pierwszymi produktami Samsunga, które możemy zwizualizować we wnętrzu naszego mieszkania, przy pomocy rzeczywistości rozszerzonej, są lodówka Samsung SpaceMax FamilyHub i telewizor Samsung The Serif. Choć usługa, na tę chwilę, dostępna jest dla klientów z Indii, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystali z niej również mieszkańcy innych krajów. Spróbujcie sami:

Telewizor Samsung The Serif w AR

Lodówka Samsung SpaceMax FamilyHub w AR

I jak? Podoba się? Jakie inne urządzenia chcielibyście móc przymierzyć w ten sposób?