Logitech oficjalnie kończy z produkcją uniwersalnych pilotów Harmony

Logitech oficjalnie kończy z produkcją uniwersalnych pilotów Harmony

Piloty uniwersalne mają długą historię, jednak w epoce serwisów streamingowych powoli tracą swoją topową pozycję. Nie inaczej stało się z linią Logitech Harmony. Po wielu latach spekulacji odnośnie losu wspomnianych urządzeń, firma ogłosiła, że zaprzestaje ich produkcji w trybie natychmiastowym, co oznacza, że linia nie będzie kontynuowana.

W poście zamieszczonym na stronie wsparcia technicznego, Logitech oświadczył, że piloty dalej będą dostępne w sprzedaży detalicznej aż do wyczerpania zapasów. Ponadto, urządzenia będące aktualnie w użyciu mają być wspierane w dającej się przewidzieć przyszłości.

„Planujemy wspierać społeczność Harmony oraz nowych klientów, co obejmuje dostęp do naszego oprogramowania i aplikacji do konfigurowania i zarządzania pilotami” – możemy przeczytać w poście. Logitech planuje również „kontynuować aktualizacje platformy i dodawać urządzenia do bazy danych Harmony”. Firma oświadczyła ponadto, że wsparcie klienta i gwarancja będą ciągle oferowane. 

Koniec Logitech Harmony to upadek kultowej marki

Harmony zostało kupione przez Logitech w roku 2004. Pomimo rozwoju marki, już w 2013 pojawiły się pierwsze plotki o sprzedaży Harmony innemu podmiotowi. W roku 2019, czas spółki zdawał się już policzony, ponieważ dyrektor generalny Logitech, Bracken Darrell nazwał Harmony „małym biznesem” i oświadczył, że w dobie serwisów wideo na żądanie ich piloty uniwersalne stają się mało znaczące. 

Mimo wszystko, za pilotami Harmony będą z pewnością tęsknić maniacy A/V oraz wszyscy, dla których jedno urządzenie do kontrolowania całego domowego akcesorium kina domowego było czymś niezastąpionym.

Linia Harmony ma w ofercie rozmaite rodzaje pilotów – od niewielkich samodzielnych różdżek do drogich, kosztujących kilkaset dolarów, podłączonych do sieci urządzeń dotykowych do kontrolowania wszystkiego od telewizorów poprzez konsole do gier aż do inteligentnego oświetlenia. 

Grafika przedstawia pilot uniwersalny Logitech Harmony Express oraz kilka przykładowych komend, które jest w stanie wykonać.
Pilot uniwersalny Logitech Harmony Express oraz kilka komend, które jest w stanie wykonać.

Chociaż powszechnie uważa się piloty Harmony za najlepsze na świecie, ich urządzenia zaczęły ostatnimi laty znikać ze sprzedaży. Brakowało ich w magazynach lub można je było kupić tylko jako odnowione wersje starszych modeli. Również od ogłoszenia ostatniego nowego modelu z linii Harmony minęło już sporo lat. 

Jeśli chodzi o piloty będące aktualnie w użytku, Logitech zapowiedział, że będą one działać bez zmian, a także będzie utrzymywana duża baza urządzeń kina domowego, którymi piloty będą mogły sterować. 

Ponadto, integracja z asystentem głosowym Alexa i Google Assistant również ma zostać w stanie, w jakim znajduje się obecnie, podobnie jak aktualizacje oprogramowania dla komputerów stacjonarnych, urządzeń z Androidem oraz iOS. 

Wsparcie ma być dostępne tak długo, jak długo klienci będą korzystać z pilotów Harmony.