Telewizja (źródło: Pixabay)
Telewizja (źródło: Pixabay)

Lokalna telewizja naziemna ze zmianami. Jakie kanały przybyły, a jakie znikają?

Telewizja naziemna zyskuje dwa nowe kanały, takie jak Junior Channel oraz Pogoda24.TV, w zamian za Nuta.TV, Nuta Gold, Power TV i Home TV. Modyfikacje odbywają się w lokalnych multipleksach MUX-L1, MUX-L3 oraz MUX-L4. Canal+ natomiast usuwa Strefę Abonenta.

Telewizja naziemna ze zmienionymi kanałami

W ręce widzów trafiają nowe kanały. Telewizja naziemna pozwoli teraz na obejrzenie Junior Channel oraz Pogoda24.TV, które wskakują na miejsce programu Nuta.TV oraz Nuta Gold, dotychczas oferowane w multipleksie nr 1, oraz Power TV i Home TV. Nowe propozycje dostępne są dla osób korzystających z zasięgu multipleksów lokalnych Jeleniej Góry (MUX-L1), Częstochowy i Tomaszowa Mazowieckiego (MUX-L3), a także Wrocławia i Świdnicy (MUX-L4).

Nowy program Junior Channel dedykowany jest dla najmłodszych widzów w wieku od 3 do 12 lat. Wśród propozycji dla maluchów ma pojawić się m.in. „Cocomelon”, „Bobaski” czy „Autobus Buster”, które są znane i lubiane przez dzieciaki, jednocześnie niosąc przystępne i edukacyjne informacje. Z kolei program Pogoda24.TV to nie tylko kanał służący zapoznaniu się z pogodą, ale również prezentujący treści dokumentalne.

Telewizja w domu (źródło: Pixabay)
Telewizja w domu (źródło: Pixabay)

Koniec Strefy Abonenta i zmiany w Canal+

Zmiany nadchodzą także do Canal+, gdzie z dniem 1 marca br. zmieniono nazwę programu emitującego tureckie seriale. Kanał Dizi zmienia się teraz w Novelas+ 1, który prezentuje te same treści co Novelas+, jednak z godzinnym opóźnieniem. Program ten trafił również na listę operatora Orange, natomiast wersja z jedynką dostępna będzie w Vectrze.

Zmiany nadeszły również do Strefy Abonenta, który równo z końcem lutego br. zniknął z listy kanałów. Nie jest więc już możliwe jego odtwarzanie. Powodem było uchylenie wniosku Canal+ Polska przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na koncesję dla autopromocyjnej stacji.