Lucid Air
fot. Lucid Motors

Lucid Air – rywal dla Tesli oficjalnie zaprezentowany

Lucid Air to pierwszy, elektryczny samochód marki Lucid Motors. Ujawnione informacje pokazują, że mamy do czynienia z poważnym konkurentem dla Tesli od Elona Muska. Czym więc zaskakuje Lucid Air?

Lucid Air to startup, który od kilku lat opracowywał koncept swojego samochodu elektrycznego – wszystko wskazuje na to, że stanie się on rzeczywistością. Całość była finansowana także z funduszy pochodzących głównie z Arabii Saudyjskiej. Za opracowanie technicznych detali Lucid Air odpowiedzialny jest Peter Rawlinson – ta sama osoba, która lata temu stworzyła część projektu Tesli Model S. 

Ile trzeba będzie więc zapłacić za Lucid Air i co potrafi to auto?

Lucid Air
fot. Lucid Motors

Lucid Air – rywal dla Tesli w luksusowej wersji 

Najmocniejsza wersja Lucid Air Dream Edition, która trafi do sprzedaży zaoferuje klientom dwa silniki elektryczne o łącznej mocy aż 1080 KM. To oznacza, że Lucid Air będzie w stanie rozpędzić się do niemalże 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Maksymalna prędkość samochodu zostanie mimo to ograniczona do 270 km/h. Zasięg Lucid Air na jednym ładowaniu wyniesie od 750 do nawet 810 kilometrów. To fantastyczny wynik. 

Maksymalna moc z jaką będzie można naładować nowy pojazd od Lucid Motors to 300 kW. 

Lucid Air
fot. Lucid Motors

Naszpikowany technologią

Za wyświetlanie informacji w Lucid Air będzie odpowiedzialny wyświetlacz o przekątnej 34 cali działający w rozdzielczości 5K. Producent oferuje w aucie 32 sensory oraz moduł LiDAR. Mają one odpowiadać za poprawę bezpieczeństwa jazdy oraz mapowanie otoczenia w czasie rzeczywistym. 

Najdroższy model Lucid Air Dream Edition pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale 2021 roku. Ceny będą zaczynały się od równowartości 170 tysięcy dolarów za sztukę. Do sprzedaży Lucid Motors wprowadzi także inne warianty samochodu. Najtańszy z nich będzie kosztował około 80 tysięcy dolarów, tak więc połowę mniej od najdroższego modelu. 

Firma poinformowała również, iż ma bardzo ambitne plany związane ze swoim rozwojem. Można się więc spodziewać, że wraz z czasem w asortymencie Lucid Motors pojawią się kolejne, tańsze propozycje samochodów elektrycznych.