Mapy Google
fot. Google

Mapy Google z nowymi funkcjami z zakresu rozszerzonej rzeczywistości

Mapy Google doczekały się nowego rozwiązania z zakresu rozszerzonej rzeczywistości. Google wprowadza do swojej aplikacji rozszerzone opcje Live View pozwalając na wygodniejszą nawigację przy wykorzystaniu smartfona.

Oprócz wprowadzenia całej gamy nowych sprzętów, Google postanowiło skupić się na także na stworzeniu ulepszeń obejmujących aplikację Mapy. Od jakiegoś czasu amerykańska firma testuje rozwiązanie Live View w wersji beta pozwalające użytkownikom na nawigowanie przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości. Platforma Live View doczekała się kilku usprawnień, które tylko i wyłącznie przyspieszą opisywany proces.

Mapy Google
fot. Google

Mapy Google z ulepszeniami

W 2019 roku Google wprowadziło do aplikacji Map funkcję Live View, która pozwala użytkownikom na skorzystanie z rozszerzonej rzeczywistości do nawigowania po wybranych miejscach. Wkrótce Amerykanie wprowadzą do programu także nową funkcję, która będzie wirtualizowała na ekranie najpopularniejsze miejsca i punkty odniesienia. Tym samym użytkownik otwierając Mapy Google będzie wiedział, w którym kierunku ma się udać. Na mapie w aplikacji pojawi się specjalna kropka, do której będzie można się dostać wykorzystując kamerę smartfona.

Mapy Google mają także doczekać się zwiększonej dokładności pinezek lokalizacyjnych, uwzględniając wysokość wyświetlaną na ekranie. To wszystko ma przełożyć się na pomoc użytkownikom, którzy będą zastanawiali się, jak dużą wysokość muszą pokonać.

Mapy Google
fot. Google

25 miast na start

Mapy Google doczekają się opisywanych nowości już w przeciągu najbliższych kilku tygodni – aktualizacja ma potrwać etapami, tak więc pewnie będzie ona zależna od regionu. Amerykańska firma poinformowała, iż na start nowe funkcjonalności pojawią się w 25 miastach – nie wiadomo jednak, które z nich zostały wybrane do całego procesu.

Póki co nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość. Aktualizacja Live View dla Map Google będzie dostępna zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.