Maserati

Maserati: nasza przyszłość to samochody elektryczne

Maserati to kolejna marka, która ogłosiła swoje plany na przyszłość. Producent w następnych latach zdecyduje się na produkcję tylko i wyłącznie samochodów elektrycznych. Klienci będą jednak musieli jeszcze poczekać aż wszystkie ze zmian oficjalnie wejdą w życie.

Włoski producent samochodów, Maserati, dołączy do światowego trendu związanego z produkcją samochodów elektrycznych. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia na ten temat, główne biuro operacyjne firmy ogłosiło opisywaną zmianę podczas specjalnego wydarzenia internetowego. Co dokładnie się zmieni?

Maserati stawia na elektryki

Pierwszym, pełnoprawnym pojazdem elektrycznym Maserati będzie wariant nadchodzącego SUV-a oznaczonego jako Grecale. Grecale będzie, na początku, oferowany jako wersja z silnikiem hybrydowym oraz wersją spalinową. W 2022 roku powstanie w wersji w pełni elektrycznej. Po Grecale, Maserati wprowadzi do sprzedaży również takie modele, jak Gran Turismo i Gran Cabrio. Przedstawiciel marki przekazał, że w ciągu zaledwie pięciu lat, od 2020 roku, cała oferta marki zostanie zelektryfikowana.

Maserati, na ten momen,t jest własnością grupy Fiat Chrysler Automobile, która obok Fiata i Chryslera posiada takie marki, jak Jeep, Dodge, Alpha Romeo i Lancia.

Do tej pory cała grupa wahała się jednak przed przejściem na auta elektryczne. Prędzej czy później będzie musiała to jednak zrobić.

Maserati

Projektowanie od podstaw

Maserati w najbliższych latach pójdzie drogą innych producentów i będzie projektowało oraz produkowało swoje samochody elektryczne od podstaw. Firma zapewne wprowadzi do sprzedaży klasyczne modele w wersji elektrycznej, jednak można się spodziewać, że zapowiadane przez przedstawicieli zmiany są początkiem zupełnie nowych projektów we włoskiej firmie.

I bardzo dobrze.