Meizu Lipro Health to oświetlenie dobre dla zdrowia
fot. Meizu

Meizu Lipro Health to oświetlenie dobre dla zdrowia

W całej gonitwie ku tworzeniu coraz to bardziej inteligentnych produktów, wielu producentów zapomina o tym, co najważniejsze. Nasze zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu, zarówno dla nas, jak i dla wszystkich firm. Z tą właśnie myślą powstała seria Meizu Lipro Health, czyli oświetlenia dobrego dla zdrowia.

Zdrowe światło

Meizu, wprowadzając na rynek całkowicie nową linię produktów o nazwie Lipro Health, postawiło sobie jeden główny cel – wyeliminować wszystkie szkodliwe aspekty sztucznego oświetlenia. Jak podaje producent, tradycyjne lampy potrafią niekorzystnie działać na nasze zdrowie i samopoczucie na wiele różnych sposobów.

Pierwszym z nich jest (nawet niewidoczne gołym okiem) migotanie. Problem ten dotyczy praktycznie wszystkich dostępnych na rynku żarówek i lamp, ponieważ taka jest już natura technologii LED. Na nasze zdrowie i samopoczucie wpływa również nadmiar światła niebieskiego. O ile o nim mówi się najwięcej w kontekście ekranów telefonów, komputerów i telewizorów, emitują je również i żarówki.

Po dodaniu do tego problemów z widmem, a także ze średnią reprodukcją kolorów, tradycyjne metody oświetlenia potrafią uprzykrzyć nasze życie, podczas gdy sami nie będziemy o tym nawet wiedzieć.

Właśnie na walce z tego typu problemami skupiło się Meizu. Podczas tworzenia produktów serii Lipro Health, producent starał się wyeliminować, albo chociaż i zminimalizować, negatywny wpływ światła na zdrowie i samopoczucie.

Meizu Lipro Health to oświetlenie dobre dla zdrowia
fot. Meizu

Meizu Lipro Health systemem zdrowego oświetlenia

Każdy z oferowanych produktów wyróżniać będzie się światłem o zredukowanym migotaniu, wytwarzanym przez nie niebieskie, a fioletowe źródło, i ma przyczynić się do eliminacji szkodliwego światła niebieskiego. Oprócz tego, zastosowane zostaną również fosfory o “ultra-podstawowych” barwach, co pomoże w problemach z widmem i dokładnością kolorów.

Meizu Lipro Health to oświetlenie dobre dla zdrowia
fot. Meizu

Do sprzedaży w już najbliższym czasie trafi aż osiem produktów serii Lipro Health. W ofercie znajdziemy lampki wpuszczane w sufit (299 juanów – 170 złotych), lampki podszafkowe (wersja przewodowa za 199 juanów oraz bezprzewodowa za 269 juanów – odpowiednio 113 i 153 złotych), paski LED (999 juanów za 5 metrów – 570 złotych), lampki oświetlające podłogę (99 juanów – 56 złotych) oraz oczywiście tradycyjne żarówki za 49 juanów (28 złotych).

W przyszłości do sklepów trafią również inteligentne lampy sufitowe oraz bezstopniowe przyciemniane panele świetlne.