Mercedes

Mercedes udostępnia nową aplikację dla swoich samochodów

Mercedes rozpoczął udostępnianie swojej aplikacji towarzyszącej dla wybranych samochodów. Od teraz program ma w sobie nową gamę bogatych funkcji i połączonych usług. Całość jest dostępna do pobrania zarówno na urządzenia korzystające z oprogramowanie Android, jak i iOS.

Mercedes zaktualizował swoją aplikację Me Connect, przeznaczoną dla samochodów niemieckiego producenta. Od teraz nowe oprogramowanie jest dostępne zarówno dla urządzeń z Androidem, jak i iOS. Według niemieckiej firmy, najnowsza wersja aplikacji została przeprojektowana od podstaw, aby zapewnić możliwie największy komfort z jej korzystania. W programie znajdziemy wiele funkcji pozwalających na interakcję z samochodem.

Mercedes

Mercedes wprowadza Me Connect

Aplikacja Mercedes Me Connect pozwala na zdalne uruchomienie silnika oraz zdalne jego wyłączenie. Użytkownik może także przy pomocy programu sprawdzić stan pojazdu – monitorując ciśnienie w oponach, poziom paliwa, pozostały przebieg, a także poziomy płynów znajdujących się pod maską. Jeśli auto wykryje problem, aplikacja przeprowadzi użytkownika przez procedurę zdalnego testu diagnostycznego. Dzięki tej funkcji, odpowiedni technik będzie także w stanie pobrać dane diagnostyczne i zdalne rozwiązać problem. Wiadomo, że nie zawsze będzie to działać, ale sam dodatek „na papierze” wygląda świetnie.

Mercedes

Jeśli problem z samochodem będzie wymagał interwencji, aplikacja poprowadzi użytkownika do autoryzowanego dealera Mercedesa. Oprócz tego, Me Connect oferuje również mapy i nawigację, a także pozwala odnaleźć pojazd na parkingu.

Do jakich aut póki co jest zarezerwowana aplikacja Me Connect? Głównie do modeli Mercedes Klasy S. Nie wiadomo czy w przyszłości pojawi się ona także w nieco tańszych modelach, jednak patrząc od strony biznesowej, Mercedes będzie zapewne chciał ograniczyć dostępność swoich najnowszych technologii tylko i wyłącznie do najdroższej, flagowej serii – tym samym zwiększając jeszcze bardziej jej ekskluzywność.