Oculus Quest 2

Nie musisz już zdejmować gogli, by porozmawiać ze znajomymi. Messenger dostępny na platformie Quest

Kolejną aplikacją, która trafia na platformę Quest, współpracującą z goglami Oculus, jest Messenger. Dzięki temu, rozmowy ze znajomymi nabiorą zupełnie innego wymiaru.

Messenger w wirtualnej rzeczywistości

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że do prowadzenia rozmów ze znajomymi, przy pomocy aplikacji Facebook Messenger, wykorzystujemy smartfony i komputery, rzadziej tablety. Teraz do tego grona dołączają gogle Oculus – Quest i Quest 2. Dzięki wprowadzonej modyfikacji, można już na nich zalogować się do konta w Messengerze, którego wykorzystujemy do komunikacji z większością znajomych, nie tylko tych, którzy posiadają sprzęt Oculus.

Oznacza to, że nie jest wymagane, by obydwu rozmówców posiadało gogle VR. Wystarczy, że będzie miał je tylko jeden z nich. Osoba, która nie posiada gogli, będzie mogła korzystać z Messengera tak, jak dotychczas, a ta, która wybierze wyświetlenie komunikatora w wirtualnej rzeczywistości, ujrzy okno czatu w formie obrazu generowanego w goglach Oculus Quest albo Oculus Quest 2.

Szybkie wylogowanie

Facebook, do którego należy Oculus, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gogle VR to obecnie jedna z atrakcji, dlatego, co do zasady, korzysta z nich wiele osób. Tak, jak kiedyś ludzie spotykali się, by wspólnie pograć na jednym komputerze, tak teraz celem spotkań bywają gogle do wirtualnej rzeczywistości. Pomyślano więc, by wylogowanie z Messengera było czynnością szybką i prostą, a nikt niepowołany nie odczytał treści prywatnej korespondencji danego użytkownika.

W momencie, gdy gogle Quest wracają do właściwego użytkownika, możliwe jest szybkie, ponowne zalogowanie do Messengera – wystarczy tylko wprowadzić hasło.

Niezależne konta

Dotychczas, posiadacze gogli Oculus mogli używać Messengera wyłącznie do porozumiewania się z innymi posiadaczami Quest i Quest 2, przy pomocy loginu do platformy Oculus. Facebook wyjaśnia, że obydwa konta będą od siebie całkowicie niezależne – na tych samych goglach można używać zarówno klasycznego Messengera, jak i tego do komunikacji z użytkownikami gogli VR.

Messenger w Oculus Quest
fot. Oculus

Wspólna zabawa na wyciągnięcie ręki

Najwięcej atutów integracji Oculusa z Messengerem będzie można odczuć w sytuacji, gdy obydwu rozmówców korzysta z gogli Quest. W takiej sytuacji mogą szybko uruchomić Oculus Party i wspólnie zagrać w wybraną grę.

Messenger w goglach Oculus to dowód na to, że wirtualna rzeczywistość to nie tylko zabawa, a komunikatory internetowe i programy służące do pracy, obsługiwane w VR, też mogą być bardzo praktyczne.

Szersze zastosowanie VR to szansa na szybsze upowszechnienie się tej nowej, ekscytującej technologii.

Więcej szczegółów o najnowszej aktualizacji dla gogli, można znaleźć na stronie Oculus.