Xiaomi nie przestaje zaskakiwać. Wprowadza do oferty... miarkę cyfrową
fot. via Xiaomitoday

Xiaomi nie przestaje zaskakiwać. Wprowadza do oferty… miarkę cyfrową

Xiaomi stało się popularne głównie dzięki świetnej wycenie swoich smartfonów, które wcale nie odstawały od konkurencji. Teraz nazwa tego producenta już niekoniecznie kojarzy się wyłącznie z tym rynkiem, ponieważ chińska firma bardzo mocno inwestuje również w inne urządzenia.

Xiaomi Akku 2 – nowa cyfrowa miara od Xiaomi

W przypadku tej chińskiej firmy, łatwiej byłoby wskazać czym ona się jeszcze nie zajmuje, niż tym co obecnie produkuje. W portfolio producenta znajdziemy całe mnóstwo urządzeń, od wspomnianych wcześniej smartfonów, przez inteligentne odkurzacze, po rzeczy, których nikt by się nie spodziewał.

Abstrahując od tego, czy we wszystkich gałęziach Xiaomi robi to dobrze, przedsiębiorstwo z Państwa Środka nie spoczywa na laurach i ciągle przedstawia kolejne produkty. Jednym z nich jest Xiaomi Akku 2.

Xiaomi Akku 2
fot. via Xiaomitoday

Polskim użytkownikom nazwa pewnie nie mówi zbyt wiele. Akku 2 to nic innego jak cyfrowa miara, która ma za zadanie ułatwić i przyspieszyć pomiar. W porównaniu do poprzednika, oferuje ona większy zasięg, dzięki czemu nie trzeba wykonywać wielu pomiarów, żeby osiągnąć oczekiwany rezultat.

Urządzenie ma wymiary 70 x 70 mm i waży 145 gram. Xiaomi przedstawia je jako idealne urządzenie nie tylko dla domowych użytkowników, ale także dla profesjonalistów, którzy muszą wymierzyć wszystko z dokładnością co do milimetra.

Wbudowana miara ma długość 3 metrów i została wykonana ze stali węglowej, dzięki czemu wygląda dokładnie tak samo jak tradycyjne miary. Dla osób o bardziej nowoczesnym podejściu została wbudowana także miara cyfrowa o zasięgu 25 metrów.

Xiaomi nie przestaje zaskakiwać. Wprowadza do oferty... miarkę cyfrową
fot. via Xiaomitoday

Dodatkowo, Xiaomi Akku 2 ma podświetlany wyświetlacz, który pokazuje wyniki pomiarów i poziom baterii. Ekran ma wymiary 33 x 20 mm i zapewnia bardzo wyraźny odczyt, nawet w różnych warunkach oświetleniowych. Gdy laser i wyświetlacz nie są używane, automatycznie wyłączają się po 3 minutach i 28 sekundach, aby zaoszczędzić energię. Xiaomi Akku 2, dzięki akumulatorowi o pojemności 300 mAh, pracuje przez wiele godzin. Można go używać 2000 razy po jednym 40-minutowym ładowaniu, więc energii nigdy nie zabraknie.

Jak dobrze wiemy, najbardziej nieoczekiwane produkty Xiaomi rzadko opuszczają rodzime Chiny. Tak samo jest – przynajmniej na razie – w tym przypadku, ponieważ Xiaomi Akku 2 można nabyć wyłącznie w Państwie Środka. Obecnie na Aliexpress jego cena waha się w okolicach od 23$ do 27$, ponieważ urządzenie dopiero wchodzi do sprzedaży.