Microsoft

Microsoft pokazał własne głośniki z AI

Microsoft ogłosił plany wprowadzenia na rynek własnych głośników, wykorzystujących AI. Ich podstawowym zadaniem ma być współpraca z oprogramowaniem Microsoft Teams. Amerykańska firma planuje przeprowadzenie zamkniętych testów jeszcze w 2021 roku.

Microsoft chce zintegrować własne głośniki z aplikacją Teams. Firma skupiła się na rozwiązaniach z zakresu audio oraz algorytmach Sztucznej Inteligencji, które mają uprościć korzystanie ze sprzętu. Producent deklaruje, że jeden głośnik będzie w stanie rozróżnić głos nawet 10 rozmówców. Dzięki temu, każdy z uczestników spotkania będzie rejestrowany na odrębnej ścieżce dźwiękowej, z możliwością późniejszego odseparowania od reszty.

Microsoft

Microsoft wprowadza głośniki z AI

Autorskie głośniki Microsoftu to nie koniec nowości wśród urządzeń dedykowanych do obsługi MS Teams. Producent poinformował o zamiarze certyfikacji urządzeń innych dostawców sprzętu, jako kompatybilnych ze wspomnianym oprogramowaniem. Nie jest to jednak nowa praktyka na rynku – niektóre sprzęty zyskały, między innymi, certyfikację Zoom.

Niestety Microsoft nie podał finalnej ceny, którą trzeba będzie zapłacić za inteligentne głośniki firmy. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów dotyczących tego sprzętu oraz jego sklepowej dostępności.