Microsoft HoloLens

Microsoft dostarczy gogle AR amerykańskiej armii

Microsoft oficjalnie poinformował, iż otrzymał kontrakt na wyposażenie armii Stanów Zjednoczonych w zestawy do rozszerzonej rzeczywistości. Wojsko USA będzie korzystało z technologii HoloLens, a zawarta umowa ma być warta nawet 21 miliardów dolarów.

Microsoft zrealizuje zamówienie dla amerykańskiej armii, które opiewa na dostarczenie 120 tys. zestawów do rozszerzonej rzeczywistości. Całość ma zostać oparta o projekt Integrated Visual Augmentation System. Zmodyfikowana konstrukcja zwiększa możliwości HoloLens 2 na potrzeby działania żołnierzy w terenie.

Microsoft wyposaży armię USA w zestawy AR

W oficjalnym poście na blogu Microsoftu możemy przeczytać, iż program, w ramach którego amerykańska firma dostarczy zestawy AR dla wojska będzie umożliwiał żołnierzom podejmowanie lepszych decyzji, a także sprawniejsze udostępnianie informacji. Podpisany w 2018 roku kontrakt opiewa na kwotę 480 milionów dolarów amerykańskich. Gwarantuje US Army możliwość zamówienia do 100 tys. zestawów do AR od Microsoftu.

Microsoft twierdzi, iż współpraca z amerykańskim wojskiem pozwoli firmie na przejście od etapu prototypu do produkcji, a następnie rzeczywistego wykorzystania w warunkach domowych. Kontrakt zapewnia również Microsoftowi odpowiedni budżet na to, aby firma mogła jeszcze szybciej rozwijać swoje pomysły w zakresie rozszerzonej rzeczywistości i samych gogli HoloLens.

Co ciekawe, wiele firm ze świata tech unikało jak ognia angażowania się w kontrakty wojskowe. Microsoft okazał się być jedną z niewielu marek, które optowała za uczestniczeniem w przetargach od samego początku – bez względu na opinie płynące z zewnątrz.

Jak widać firmie wyszło to na dobre. Dzięki temu gigant z Redmond będzie mógł otrzymać prawdziwy zastrzyk gotówki, a żołnierze dodatkową technologię na wymagającym polu bitwy.