soczewki kontaktowe

Mojo Vision opracowuje soczewki kontaktowe z AR

Firma Mojo Vision opracowała prototypy soczewek kontaktowych, które umożliwiają ludziom oglądanie obrazów w rzeczywistości rozszerzonej. Wszystko to w postaci swoistej nakładki na świat rzeczywisty. Mojo Vision podpisało także umowę o współpracę z firmą Menicon – najstarszym i największym japońskim producentem szkieł kontaktowych.

Firma Mojo Vision z siedzibą w Saratodze w Kalifornii opracowała inteligentną soczewkę kontaktową, która pozwala na uzyskanie doświadczenia w rozszerzonej rzeczywistości. To niesamowita innowacja, jednak sama firma musi upewnić się najpierw, że będzie ona w stanie działać z klasycznymi szkłami przeznaczonymi na rynek komercyjny. Współpraca z japońskim gigantem Menicon ma pomóc jej to osiągnąć.

Nadchodzą soczewki kontaktowe z AR

Umowa rozwojowa, która została podpisana przez Mojo Vision z firmą Menicon, ma finalnie przekształcić się w pełnoprawną umowę handlową. W ramach wspomnianej umowy, obie firmy będą pracowały nad różnymi stadiami wykonalności dotyczącymi produkcji oraz wytwarzania soczewek kontaktowych pozwalających na interakcję z rozszerzoną rzeczywistością. Marki będą także badały potencjalnie długoterminowe relacje robocze podczas komercjalizacji całej technologii.

Mojo Vision opracowuje Mojo Lens, którą firma nazywa pierwszym, prawdziwym inteligentnym obiektywem kontaktowym. Firma Menicon z kolei posiada całkowite know-how w zakresie produkcji soczewek kontaktowych, a także środków do ich pielęgnacji. Obszary współpracy pomiędzy oboma markami miałyby się koncentrować na czyszczeniu i dopasowywaniu tego typu soczewek, aby działały one sprawnie.

soczewki kontaktowe

Technologia w powijakach

Mojo Lens na ten moment w ramach soczewki kontaktowej potrafi nakładać monochromatyczne obrazy, symbole i tekst na naturalne pole widzenia użytkowników – nie zasłaniając przy tym ich widoku, nie ograniczając mobilności ani nie utrudniając interakcji społecznych.

Technologia soczewek z AR znajduje się więc totalnie w powijakach i minie jeszcze sporo czasu zanim trafi do masowej produkcji, a finalnie do klientów na całym świecie.