Na tej gitarze z łatwością zagra każdy

Na tej gitarze z łatwością zagra każdy

Chcieliście kiedyś nauczyć się grać na gitarze, ale nie wiedzieliście od czego zacząć? Większość nut wymaga chociaż podstawowej znajomości akordów i technik. Jest jednak sposób, dzięki któremu będziemy w stanie nauczyć się utworu szybko i łatwo. System gitarowy Fret Zealot uczy gry na instrumencie za pomocą… wbudowanych diod LED.

Nauka i dobra zabawa

Zamiast zapisywania się na zajęcia w szkole muzycznej, wystarczy lekko zmodyfikowana wersja naszej własnej gitary oraz apka na telefon. Dzięki Fret Zealot możemy systematycznie uczyć się nowych utworów, nawet z zerowym doświadczeniem w graniu na gitarze.

Urządzenie kształtem i wyglądem przypomina kilka pasków LED połączonych w jeden. Diody przykleja się do gryfu gitary, bądź ukulele pod strunami, co oznacza, że do korzystania z systemu nie musimy kupować nowego instrumentu.

Granie na gitarze polega w większości na przyciskaniu wielu strun na raz za pomocą palców, a do tego konieczna jest znajomość akordów. Na diodach LED systemu Fret Zealot, akordy zostają wyświetlone na gryfie, pokazując w jakich dokładnie miejscach musimy trzymać palce, aby wybrzmiał odpowiedni dźwięk.

W dedykowanej aplikacji mamy możliwość wyboru kursów z dowolnych utworów, a jest ich naprawdę wiele. Według producenta system jest w stanie wyświetlić ponad 10 tysięcy różnych akordów i nauczyć nas ponad 80 tysięcy piosenek dostępnych w bibliotece. Przez cały proces nauki poprowadzą nas eksperci prowadzący lekcje krok po kroku, zupełnie jak w szkole muzycznej.

Cena nie zachęca

Zestaw do montażu diod na gitarę dostępny jest w cenie 200 dolarów, za wersję na ukulele zapłacimy o 60 dolarów mniej. Istnieje również opcja zakupu samego paska LED za 70 dolarów. W przypadku, gdy nie posiadamy jeszcze gitary, możemy od razu zamówić zestaw instrumentu z pakietem LED-ów, jednak tutaj koszt przekracza już 400 dolarów.

Na tej gitarze z łatwością zagra każdy

Aby mieć dostęp do wszystkich udostępnianych na platformie lekcji, musimy wykupić abonament, którego cena wynosi 15 dolarów miesięcznie.

Pytanie brzmi czy w ogóle warto w taki system inwestować. Z pewnością wbudowane LED-y znacznie ułatwią granie na gitarze osobom początkującym i pomogą nauczyć się ulubionych piosenek. Nie jest to natomiast jedyny prosty sposób na naukę gry na instrumencie.

Na YouTube można znaleźć wiele darmowych tutoriali, w których również nie zabraknie akordów i wyjaśnień. Gdy zapamiętamy już proste chwyty, wystarczą nam zwykłe nuty, również powszechnie dostępne. Czy warto zatem wydawać kilkaset dolarów na coś, czego możemy nauczyć się za darmo?