NASA
fot. NASA

NASA Pulse – naszyjnik, który oduczy Cię dotykania twarzy

NASA opracowała sprzęt, który przyda się podczas trwającej, światowej pandemii koronawirusa. Gadżet zaprojektowany przez amerykańskich inżynierów ma oduczyć nas odruchowego dotykania twarzy – co zminimalizuje także ryzyko zakażenia się nową chorobą.

NASA postanowiła stworzyć ciekawy projekt, który ma przydać się w nabieraniu nowych nawyków związanych z pandemią koronawirusa. Wszyscy wiemy, iż nowy zarazek przenosi się bardzo łatwo poprzez drogę kropelkową – zarazić się można także dotykając własnej twarzy. Nowy wynalazek NASA to swoisty „pajączek”, tylko do innych zastosowań. Akcesorium ma oduczyć nas dotykania się po twarzy.

NASA
fot. NASA

NASA Pulse – naszyjnik dla nadgorliwych

Nowy naszyjnik NASA Pulse to konstrukcja na zasadzie „zrób to sam”. Jej celem jest pomoc w nauczeniu się nowych odruchów związanych z niedotykaniem własnej twarzy. Agencja Kosmiczna nie sprzedaje swojego nowego gadżetu – każdy może wydrukować go sam na drukarce 3D. NASA udostępniła w sieci projekt open-source, który pozwala każdemu z niego skorzystać, a także go modyfikować.

Sama koncepcja działania naszyjnika jest prosta. Jeśli użytkownik podniesie ręce w kierunku twarzy, czujnik zbliżeniowy wykryje to i korzystając z wbudowanej baterii zawibruje na szyi. Wibracje mają przypominać osobie noszącej, aby nie dotykała ona swojej twarzy, co w dłuższej perspektywie będzie tylko i wyłącznie utrwalało pamięć mięśniową oraz nowe zachowania.

NASA Pulse

NASA zapewnia pliki i zachęca

NASA zapewnia odpowiednie pliki STL, a także pełną listę potrzebnych części oraz materiał instruktażowy pozwalający na stworzenie naszyjnika. Poza drukarką 3D, wszystkie materiały są łatwe do pozyskania, a naszyjnik będzie prosty do wykonania przez każdą osobę, która posiada podstawowe umiejętności związane z majsterkowaniem. Jest również oczywiste, iż zapewne niektóre firmy skorzystają z pomysłu NASA, nieco go przerobią, a później sprzedadzą odpowiedni produkt za wybraną kwotę. Nie ma co się temu dziwić.

Oczywiście warto pamiętać, że NASA Pulse to tylko jedno z wielu akcesoriów (i to dość oryginalne), które może pozwolić ochronić się przed koronawirusem.