Nexity
fot. Unsplash.com

Nexity udostępnia aplikację, która pomoże Ci obejrzeć mieszkanie w VR

Firma deweloperska Nexity udostępniła autorską aplikację NexityVR, która ma pozwolić użytkownikom skorzystać z wirtualnej rzeczywistości do obejrzenia konkretnego mieszkania. Dzięki temu podjęcie decyzji o finalnym zakupie lub rezerwacji ma stać się prostsze. 

Firma Nexity udostępniła swoją aplikację NexityVR, która pozwala podejrzeć wybrane inwestycje w wirtualnej rzeczywistości. Na ten moment jej funkcjonalność jest ograniczona, aplikacja pozwala podejrzeć jedynie jedną inwestycję – budynek Blue na warszawskim osiedlu Lifetown. 

Nexity przewiduje przyszłość

Deweloper stara się wyjść naprzeciw użytkownikom (szczególnie w czasie pandemii) i pomóc im zdecydować w kwestii swojego nowego mieszkania. Aplikacja NexityVR pozwala na skorzystanie z trybu AVR (rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości), która przekłada się na możliwość spacerowania po mieszkaniach w skali 1:1 oraz umożliwia użytkownikom sprawdzenie innych obiektów w trójwymiarze. Producent chwali się, iż do obsługi NexityVR nie potrzeba żadnego specjalistycznego, dodatkowego sprzętu (chociażby w postaci okularów). Wystarczy sam smartfon. 

Po włączeniu aplikacji NexityVR należy wprowadzić informacje dotyczące między innymi wymaganej powierzchni, ilości pokoi i interesującego nas piętra. Inwestycja jest odpowiednio filtrowana, a każdy z pasujących wyników można obejrzeć za pośrednictwem AVR. Deweloper umożliwia również dodanie konkretnych propozycji do ulubionych, aby móc wrócić do nich w późniejszym czasie. 

Aplikacja NexityVR pozwala również na wysłanie bezpośredniego zapytania ofertowego z poziomu programu. 

Takich rozwiązań będzie przybywać

Pomysł na aplikację od dewelopera, która ma ułatwić wybranie oraz zakup nowego mieszkania wydaje się być słuszny. Pozostaje zadać sobie tylko pytanie: ile osób faktycznie skorzysta z tego rozwiązania w praktyce? 

Można spodziewać się, iż podobnych rozwiązań do NexityVR będzie tylko i wyłącznie przybywało – szczególnie w dobie niepewnej sytuacji związanej ze światową pandemią. 

Aplikacja NexityVR jest dostępna zarówno dla smartfonów z Androidem, jak i dla sprzętów mobilnych działających pod kontrolą iOS