Niewidzialne słuchawki

Niewidzialne słuchawki, czyli nowy projekt izraelskich inżynierów

SoundBeamer to projekt izraelskich inżynierów, który działa na zasadzie „niewidzialnych słuchawek”. Cała konstrukcja wykorzystuje technologię identyfikacji i śledzenia uszu użytkownika. Urządzenie zostało stworzone przez izraelski startup Noveto.

Urządzenie SoundBeamer ma, według prezesa Noveto, Christophera Ramsteina tworzyć niewidzialne kieszenie dźwiękowe – po obu stronach głowy użytkownika. Nie ma znaczenia czy będziemy posiadać długie włosy, gęstą brodę czy też okulary, a nawet maskę na twarzy. Gadżet ma rozpoznawać osoby oraz nadążać za nimi w czasie rzeczywistym.

SoundBeamer został także zaprojektowany, aby zapewniać spersonalizowany dźwięk. Całość ma być wytłumiona i przekazywana bezpośrednio użytkownikowi, zapewniając prywatność.

Niewidzialne słuchawki – futurystyczny pomysł

Technologia Noveto korzysta z powietrza do przesyłania dźwięków w jednym, precyzyjnym miejscu w przestrzeni. Oznacza to, że SoundBeamer tworzy dwie „kieszenie” dźwiękowe dokładnie na podstawie tego, gdzie znajduje się głowa użytkownika. Każda z kieszeni jest niezależna, co sprawia, że sam pomysł działa, jak niewidzialne słuchawki.

Niewidzialne słuchawki korzystają także ze specjalnych algorytmów AI, aby lepiej wyczuwać o co prosi użytkownik, jak również optymalizować wrażenia dźwiękowe. Dane zebrane przez SoundBeamer nie są przesyłane do chmury ani żadnego, zewnętrznego urządzenia – są one analizowane i przechowywane bezpośrednio w samym sprzęcie.

Pierwsza iteracja niewidzialnych słuchawek ma być dostępna i przeznaczona tylko dla jednego użytkownika. Druga generacja będzie obsługiwała już wielu użytkowników jednocześnie. W tej chwili cały projekt jest dostępny w przedsprzedaży na Kickstarterze i został wyceniony na 595 dolarów za sztukę.

Na pierwszy rzut oka faktycznie SoundBeamer wygląda ciekawie, jednak czy nie jest to trochę przerost formy nad treścią?