Nokia

Nokia z lukratywnym kontraktem w Chinach

China Mobile wybrało Nokię jako swojego partnera, który ma pomóc firmie z globalną ofertą Internetu Rzeczy skierowaną bezpośrednio do przedsiębiorstw. Obie firmy stworzą specjalny węzeł w chińskim mieście Chongqing – ma on być wykorzystany jako swoista trampolina dla międzynarodowej działalności.

Szaef działu WING w firmie Nokia, Ankur Bhan przekazał, iż jego firma jest bardzo dumna ze współpracy z China Mobile, aby sprostać potrzebom nowoczesnych przedsiębiorstw na całym świecie. Opisywana współpraca zakłada dostarczanie klientom usług IoT zarówno w Chinach, jak i na rynku międzynarodowym. Elastyczny model biznesowy obu przedsiębiorstw pozwoli również na szybsze wdrożenia.

China Mobile i Nokia – co zaoferują?

Platforma Nokia WING IoT Platform ma zapewnić Nokii przewagę konkurencyjną na tyle dużą, by przekonać do swoich rozwiązań nowych klientów korporacyjnych. To jednocześnie wkroczenie na nowy rynek, na którym obecnie działają tacy potentaci jak ZTE czy Huawei. Nokia postępuje więc słusznie, inwestując gotówkę w partnerstwo z China Mobile.

Wśród marek, które interesują się rozwiązaniami IoT znajdują się także takie firmy, jak Vodafone, NTT Docomo czy Cisco. Nie jest jasne, które technologie LPWAN zostaną zaoferowane przez Nokię, ale tego zapewne dowiemy się z czasem.

Internet of Things rośnie

Rynek Internet of Things rośnie w zastraszającym tempie. Każda z większych marek technologicznych chce mieć pewność, że urwie kawałek tortu dla siebie – co oznacza oczywiście dodatkowe zyski oraz możliwość realizacji zupełnie nowych projektów.