Nokia
fot. Android Police

Nokia przygotowuje własną przystawkę z Android TV

Jeszcze w 2020 roku możemy zobaczyć na rynku zupełnie nową przystawkę ze zintegrowanym oprogramowaniem Android TV. Tym razem swoich sił w tym segmencie chciałaby spróbować Nokia. Do sieci przedostały się pierwsze informacje na temat wspomnianego sprzętu.

Jeszcze do końca 2020 roku mamy zobaczyć na rynku zupełnie nową przystawkę do telewizora od Nokii. Cała konstrukcja zostanie wyposażona w dedykowanego pilota oraz zintegrowane oprogramowanie Android TV.

Nokia przygotowuje przystawkę z Android TV

Całe urządzenie zostało oznaczone jako Streaming Box 8000 i, według przecieków, zostanie wyposażone w klasyczny interfejs HDMI oraz wbudowany port Ethernet. W przypadku przystawki nie zabraknie także portu USB 3.0 typu A oraz USB typu C, jak również optycznego gniazda audio i wyjścia AV.

Całość będzie pracowała pod kontrolą procesora Amlogic S905X3, wykorzystując oprogramowanie Android TV w wersji 10. Nokia Streaming Box 8000 obsłuży również technologie, takie jak Wi-Fi, Bluetooth 4.2 i wesprze odtwarzanie multimediów w rozdzielczości 4K. Niestety, nie ma ani jednego słowa na temat wsparcia dla standardów Dolby HDR czy Dolby Atmos.

Co ciekawe, pilot w nowej przystawce Nokii zawiera więcej przycisków niż w przypadku konstrukcji, do których zdążyliśmy przywyknąć. Znajdziemy tutaj pełną klawiaturę numeryczną, kontrolki do głośności i kanałów, a także pełen zestaw elementów ułatwiających sterowanie odtwarzanymi multimediami. Pilot w Streaming Box 8000 będzie posiadał także dedykowane przyciski dla YouTube’a, Netflixa, Amazon Prime Video i Google Play.

Nokia
fot. Android Police

Kiedy i za ile?

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Nokia zdecyduje się na oficjalną premierę swojej przystawki. Urządzenie zostanie wyprodukowane przez Streamview – austriacką firmę. Bardzo możliwe, że Nokia Streaming Box 8000 pojawi się jeszcze przed tegorocznymi świętami w cenie, która nie przekroczy 100 euro za sztukę.