Nowości Xiaomi trafiły do Polski. Wśród nich projektor i nowa seria telewizorów

Nowości Xiaomi trafiły do Polski. Wśród nich projektor i nowa seria telewizorów

Podczas prezentacji najnowszych produktów marki Xiaomi, jakie trafiły bądź w najbliższym czasie trafią do sprzedaży w Polsce usłyszeliśmy, że telewizor to centrum inteligentnego domu. Dlaczego przedstawiciel marki pokusił się właśnie o takie stwierdzenie? Przede wszystkim z uwagi na fakt funkcji zaimplementowanych w nowych telewizorach i projektorach od Xiaomi.

Marka Xiaomi ma to do siebie, że rozwiązania, które od krótszego bądź dłuższego czasu dostępne są na rynku chińskim, w Europie (w tym w Polsce) pojawiają się z opóźnieniem. Na szczęście później nie znaczy wcale, dlatego 29 kwietnia mogliśmy obejrzeć, co producent proponuje nam w kategorii domowej rozrywki.

Xiaomi Mi TV P1 – mają wszystko oprócz ramek

Czym wyróżniają się telewizory Xiaomi Mi TV P1 na tle rynkowej konkurencji? Przede wszystkim atrakcyjnym wzornictwem, w którym postawiono na maksymalną redukcję ramek. Dzięki tak uniwersalnemu podejściu do designu, nowe telewizory Xiaomi świetnie uzupełnią wnętrze każdego salonu, idealnie wkomponowując się w każdą ścianę czy półkę.

Telewizor Xiaomi fot. Xiaomi
fot. Xiaomi

Klienci, którzy zdecydują się wybrać telewizor od Xiaomi będą mogli sięgnąć po jedną z czterech przekątnych: 32, 43, 50 i 55 cali, w zależności od kubatury pomieszczenia, w którym telewizor ma znaleźć zastosowanie.

Na ich pokładzie nie zabrakło najnowszych technologii, takich jak rozdzielczość 4K w większych modelach, pilot Bluetooth, system operacyjny Android TV, Dolby Vision czy HDR 10.

Telewizor Xiaomi fot. Xiaomi
fot. Xiaomi

Prowadzący prezentację przekazał informację, zgodnie z którą telewizory Xiaomi Mi TV P1 pojawią się w polskich sklepach jeszcze w maju. Ceny zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym.

Wielki ekran nie musi być ekranem – projektor Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro

W przeciwieństwie do telewizorów Xiaomi Mi TV P1, projektor Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro już możemy kupić. Kosztuje 4199 złotych i dostępny jest w autoryzowanych sklepach internetowych marki Xiaomi. Co otrzymamy za tę kwotę? Przede wszystkim rozdzielczość Full HD, lampę 1300 lumenów ANSI, możliwość wyświetlenia wyraźnego obrazu do 200 cali i wielokierunkową autokorektę obrazu.

Xiaomi projektor fot. Xiaomi
fot. Xiaomi

W nazwie projektora pojawia się słowo Smart. Dlaczego?

Dlaczego to telewizor (albo projektor) stanowi centrum inteligentnego domu? Odpowiada Xiaomi

Osobiście ciężko mi się zgodzić z twierdzeniem, jakoby to telewizor miał być centrum inteligentnego domu, niemniej, tak właśnie uważa Xiaomi. Na jakiej podstawie? Mówi tak dlatego, że zarówno w nowych telewizorach, jak i projektorach pojawia się Asystent Google, przy pomocy którego można sterować elementami inteligentnego domu, w tym oświetleniem, tworząc idealny klimat do oglądania telewizji.

Projektor Xiaomi fot. Xiaomi
fot. Xiaomi

Jak działa sterowanie inteligentnym domem przez Asystenta Google w Polsce i po polsku? Cóż, zostawmy to, zwłaszcza, że dokładnie to samo potrafi zrobić leżący najczęściej tuż obok pilota smartfon, z tym samym Asystentem Google na pokładzie.

O cenach nowych telewizorów Xiaomi napiszemy, jak tylko marka opublikuje stosowny komunikat.