TCL

Inteligentne nowości od TCL: okulary i lokalizator dla zwierząt

TCL wprowadza na rynek Wearable Display i Movetrack – inteligentne okulary oraz specjalny lokalizator dla zwierząt. Jak działają oba, ubieralne gadżety?

TCL wprowadza na rynek nowe urządzenia ubieralne. Dla użytkowników poszukujących inteligentnych okularów, marka zaprezentowała sprzęt Wearable Display, a czworonożni podopieczni doczekali się specjalnego lokalizatora pozwalającego szybciej odnaleźć zgubę – został on oznaczony jako Movetrack.

TCL

TCL Wearable Display, czyli inteligentne okulary

TCL Wearable Display to pierwszy, komercyjnie dostępny następca Project Archery. To nic innego, jak lekka i stylowa para okularów z wbudowanymi podwójnymi wyświetlaczami micro OLED, działającymi w rozdzielczości 1080p Full HD. Użytkownicy, w tym przypadku, mogą patrzeć na odległość do 4 metrów, przy zachowaniu ostrości obrazu.

Okulary Wearable Display mogą łączyć się się ze smartfonami, tabletami, laptopami oraz komputerami typu 2w1 większości producentów. Urządzenie posiada złącze USB typu C do ładowania oraz podłączenia akcesoriów.

Wearable Display od TCL będą dostępne w sprzedaży pod koniec 2021 roku, w wybranych regionach. Firma nie podzieliła się jednak informacjami, gdzie konkretnie będzie można je kupić.

TCL

TCL Movetrack – znajdź swojego zwierzaka

TCL Movetrack to inteligentny lokalizator przeznaczony dla zwierzaków. Urządzenie pozwala na śledzenie pupila w trybie rzeczywistym, a także zaznaczenie lokalizacji, w której się obecnie znajdujemy. Odległość połączenia między urządzeniem a smartfonem została ograniczona do 10 metrów, czyli tyle ile wynosi przeciętny zasięg Bluetooth. Sama aplikacja jest w stanie współpracować z 100 lokalizatorami jednocześnie.

TCL

TCL Movetrack pozwala również podejrzeć aktywność samego zwierzęcia oraz zobaczyć statystyki przebytego przez nie dystansu. Co ciekawe, lokalizator pozwala również na mierzenie snu naszego pupila.

Movetrack od TCL będzie dostępny w sprzedaży na wiosnę tego roku w cenie 99 euro za sztukę.