Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 z ogromną aktualizacją!

Oculus poinformował o wprowadzeniu nowej, dużej aktualizacji do gogli Quest 2. Użytkownicy zestawu zdecydowanie nie będą mieli na co narzekać. Wraz z nowym oprogramowaniem firma doda, między innymi, obsługę szybszego odświeżania obrazu oraz funkcjonalność Infinite Office. I to jeszcze nie koniec nowości!

Od momentu premiery nowych gogli Oculusa działo się stosunkowo niewiele. Okazuje się jednak, że była ta prawdziwa cisza przed burzą. Oculus Quest 2 doczeka się aktualizacji, która wprowadzi wiele nowych funkcjonalności – to między innymi wsparcie dla częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120Hz oraz strumieniowe przesyłanie treści z komputerów bezpośrednio do gogli.

Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 z dużą aktualizacją

Dużą zmianą, która przychodzi wraz z nową aktualizacją dla Quest 2 jest wsparcie dla Air Link, pozwalającego użytkownikom na strumieniowe przesyłanie treści z komputera do gogli. Wiele osób polegało na oprogramowaniu firm trzecich, które umożliwiało przesyłanie informacji z komputera do gogli bez pośrednictwa kabla, ale tym razem producent sam zdecydował się dodać podobne rozwiązanie.

Co ciekawe, wsparcie dla Air Link ma pojawić się w trybie eksperymentalnym – osoby, które nie będą o tym wiedziały nie będą mogły skorzystać z tej opcji. To dziwne posunięcie ze strony Oculusa.

Wartą odnotowania nowością jest funkcja Infinite Office. Pozwoli ona posiadaczom gogli na bardziej produktywną i szybszą pracę w wirtualnej rzeczywistości. Oculus Quest 2 będzie pozwalał na integrację przestrzeni fizycznej z goglami oraz możliwość śledzenia interakcji z rzeczywistą klawiaturą użytkownika.

Aktualizacja oprogramowania do wersji v28 będzie przebiegała etapami. Oficjalne wdrożenie zostało rozpoczęte i jego pełna implementacja może potrwać nawet do kilku tygodni.