Oculus Quest
fot. Oculus

Oculus Quest znika z półek. Co szykuje Facebook?

Oculus Quest zniknął ze sklepów na dwa tygodnie przed konferencją Connect. Wygląda na to, że amerykańska firma szykuje następcę swojego zestawu do VR.

Amerykańscy sprzedawcy zaczęli oznaczać Oculus Quest jako sprzęt niedostępny do kupienia w wybranych miejscach. Urządzenie nie jest również dostępne w wielu oficjalnych sklepach. Przedstawiciel handlowy Oculusa w wypowiedzi dla serwisu UploadVR poinformował, iż Oculus Quest został wycofany z dystrybucji. Oznacza to, że nowa generacja urządzenia może znajdować się tuż za rogiem.

Więcej na temat planów amerykańskiej korporacji dowiemy się zapewne na zbliżającej konferencji Facebook Connect.

Oculus Quest doczeka się następcy

Zniknięcie Oculus Quest ze sprzedaży nie jest oznaką awarii albo problemów Facebooka. Najprawdopodobniej firma przygotowuje kolejną generację urządzenia, które w swoim czasie stało się swoistym punktem zwrotnym dla rozwoju samego akcesorium. Czym więc zaskoczy nas Oculus Quest 2?

Plotki wskazują na to, iż Facebook ma przygotowywać zestaw, który będzie mniejszą oraz lżejszą wersją swojego poprzednika z konstrukcją, która sprawi, iż cały sprzęt będzie wygodniejszy podczas użytkowania. Oczekuje się również, iż Oculus Quest 2 dostępny będzie w kilku wariantach kolorystycznych, a także otrzyma nowe sensory, które sprawią, że przebywanie w wirtualnej rzeczywistości przez wiele godzin będzie bardziej komfortowe.

Oculus Quest
fot. Oculus

Pandemia krzyżuje plany

Facebook jest kolejną marką, której pandemia pokrzyżowała plany związane z wydaniem konkretnego sprzętu. Amerykańskie przedsiębiorstwo miało zaprezentować drugą generację Oculus Quest w ciągu 2020 roku, jednak wygląda na to, że cała premiera zostanie przesunięta na później – konkretniej na 2021 rok.

Więcej na temat Oculus Quest 2 dowiemy się na wspomnianej konferencji Connect. Pozostaje tylko trzymać kciuki, aby cały sprzęt został racjonalnie wyceniony. W ten sposób zestaw ponownie może stać się hitem sprzedaży.