Xiaomi rozpoczyna sprzedaż oczyszczacza wody
(fot. Microsoft)

Xiaomi rozpoczyna sprzedaż oczyszczacza wody

Na znanej fanom Xiaomi platformie Youpin do sprzedaży trafił najnowszy produkt chińskiej marki. Oczyszczacz wody Xiaolang Ultrafiltration Water Purifier zadba o jej czystość, przy okazji nie podwyższając rachunku za prąd.

Inne podejście do oczyszczania wody

Oczyszczacze wody, w naszym codziennym życiu, nie są żadną nowością. Te, w formie dzbanków, są dostępne na rynku od wielu lat, a ich ceny nie przekraczają 100 złotych. W przypadku produktu firmy-córki Xiaomi, czyli Xiaolang, nie mamy jednak do czynienia z tego typu filtrem.

Oczyszczacze wody podłączone pod np. zlew (czy nawet cały układ dostarczania wody w domu), o ile w Polsce nie są aż tak popularne, jak ich mniejsze alternatywy, nadal są produktami stosunkowo lubianymi. Większość z tego typu urządzeń korzysta jednak z technologii filtracji znanej pod nazwą odwróconej osmozy. Jest to sposób wyjątkowo dokładny, ale niestety również stosunkowo drogi.

Xiaomi rozpoczyna sprzedaż oczyszczacza wody
fot. Youpin

Na rynku dostępne są również oczyszczacze wody, które do działania potrzebują prądu. Czy to aby zasilić wbudowaną pompę, czy to aby udoskonalić proces filtracji. Jak można się domyślić, tego typu rozwiązania również nie są ani ekonomiczne, ani ekologiczne. Szczęśliwie na pomoc (po raz kolejny) przychodzi Xiaomi.

Moc węgla w ultrafiltracji

Xiaolang Ultrafiltration Water Purifier (bo tak nazywa się najnowszy produkt Xiaomi) ma jedno, proste zadanie – filtracja przepływającej przez niego wody. Do wykonania tego celu używa on specjalnie skonstruowanego filtru, który jest w stanie „wyłowić” cząsteczki o rozmiarze do 0.1 mikrometra. Tego typu oczyszczenie pozwala na poprawę właściwości wody, w tym jej przejrzystości, smaku i zapachu.

Filtr oczyszczacza wody od Xiaomi składa się z prętów oraz włókien wyprodukowanych z węgla aktywnego, składanej membrany polipropylenowej oraz autorskiej membrany „ultrafiltrującej”. Według informacji podawanych przez producenta, żywotność tego filtra powinna zapewnić rok codziennego użytkowania.

Xiaomi rozpoczyna sprzedaż oczyszczacza wody
fot. Youpin

W stosunku do konkurencyjnych rozwiązań, Xiaomi udało się zadbać o wyjątkowo mały rozmiar całego produktu. Oczyszczacz wody ma bowiem zaledwie 215 na 319 na 90 milimetrów, co sprawia, że bez problemu powinien zmieścić się pod zlewem. Filtr oferuje przepustowość na poziomie 2 litrów na minutę.

Na ten moment urządzenie dostępne jest do kupna jedynie na platformie Youpin, gdzie wycenione zostało ono na 499 juanów (niecałe 280 złotych).