Operatorzy nie próżnują: Play z okrągłą liczbą stacji bazowych
fot. Play

Operatorzy nie próżnują: Play z okrągłą liczbą stacji bazowych

Operatorzy czekają z założonymi rękami na aukcję 5G? Nic bardziej mylnego! W dalszym ciągu rozbudowują swoją infrastrukturę, by gdy nadejdzie odpowiedni moment, szybko wdrożyć najnowsze rozwiązania. Właśnie w ten sposób działa Play, czym niedawno postanowił się pochwalić.

Czasy, w których Play nazywany był tym czwartym, który chce rywalizować z wielką trójką bezpowrotnie minęły ładnych kilka lat temu. Fioletowy operator stawia krok za krokiem w kierunku samodzielności, by do walki o częstotliwości 5G stanąć na równi z pozostałymi operatorami. Zgodnie z ogłoszonymi jakiś czas temu planami, Play zrezygnuje z usług roamingu krajowego do końca 2021 roku, świadcząc usługi dla swoich klientów wyłącznie przy pomocy własnej infrastruktury. By było to możliwe, ta musi być ciągle rozbudowywana. Zgodnie z opublikowanym komunikatem, operatorowi sieci Play idzie to całkiem nieźle.

Szybki, bezprzewodowy internet gdziekolwiek jesteś

Najnowsze statystyki opublikowane przez Play mówią, że sieć nazywana przez operatora LTE ULTRA dostępna jest dla mieszkańców 389 miast i 2107 miejscowości, a LTE dociera już do 394 miast i 2672 miejscowości. W praktyce oznacza to, że zdecydowana większość mieszkańców Polski znajduje się w zasięgu szybkiego internetu oferowanego przez Play.

Play: mamy już 9000 stacji bazowych!

By było to możliwe, operator musi zbudować odpowiednio wiele stacji bazowych, rozmieszczając je tak, by optymalizować zasięg. W przypadku Play, jest ich już…okrągłe 9000! Najnowsza uruchomiona została w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno, by wzmocnić przepustowość sieci dla turystów, którzy jak co roku tłumnie zameldują się nad Bałtykiem.

Jako że BTS Play numer 9000 wybudowany został w niezwykle urokliwej okolicy, operator postanowił podzielić się widokiem z tej konkretnej stacji. Przyznacie sami, aż chce się jechać nad morze!

Play stacja nr 9000 fot. Play
fot. Play

Pełna mapa zasięgu Play dostępna jest na stronie internetowej operatora.