OPPO 5G CPE T1a - mobilny router 5G dla wymagających

OPPO 5G CPE T1a – mobilny router 5G dla wymagających

Od kilku lat na rynku routerów mobilnych króluje firma Huawei. Większość pakietów abonamentowych oferuje produkty chińskiego giganta. Pojawiła się jednak konkurencja – i to nie byle jaka. OPPO w swoim portfolio ma coraz więcej produktów obsługujących nowy standard sieci – 5G. Tym razem na polski rynek trafił nowy router OPPO 5G CPE T1a.

Zasięg 5G w całym domu

Obsługa sieci 5G trafia do coraz szerszej liczby urządzeń i produktów. Nowy router firmy OPPO umożliwia dzielenie się prędkością standardu 5G z dowolnymi urządzeniami za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aby korzystać z sieci nowej generacji wystarczy umieścić w routerze kartę SIM.

OPPO 5G CPE T1a umożliwia korzystanie z łączności 5G na nawet 32 urządzeniach jednocześnie. Producent zapewnia, że dzięki ośmiu antenom sygnał jest stabilny i dobrze rozprowadzony po pomieszczeniach, zapewniając mocne i szybkie połączenie internetowe.

Ciekawym dodatkiem jest inteligentny algorytm O-Reserve, który spośród ośmiu anten, wybiera cztery o najmocniejszym sygnale. Dzięki temu sygnał 5G na urządzeniu może osiągnąć 6,7[dBi] dodatkowo wzmacniając zasięg sieci Wi-Fi.

OPPO 5G CPE T1a - mobilny router 5G dla wymagających
Router OPPO 5G CPE T1a (źródło: OPPO Polska)

Solidne podzespoły

Router OPPO 5G CPE T1a pracuje pod kontrolą flagowego układu Qualcomm Snapdragon X55 5G drugiej generacji. Mocny procesor umożliwia pobieranie danych z maksymalną prędkością na poziomie 4,1 Gbps.

Oczywiście nie mogło zabraknąć najnowszego standardu Wi-Fi 6, wspieranego przez własne algorytmy optymalizujące wydajność sieci bezprzewodowej. To połączenie ma zapewnić stałą, wysoką prędkość pobierania danych, zmniejszyć opóźnienia sieci, a także rozszerzyć jej zasięg.

Wszystko pod kontrolą

Nowy router OPPO za pomocą wbudowanego oprogramowania jest w stanie samoczynnie wykryć i naprawić błędy sieciowe, pojawiające się podczas użytkowania, zachowując przy tym ciągłość pracy. Ogranicza to zarówno potrzeby restartowania urządzenia, jak i konieczność ręcznej konfiguracji sieci.

Dzięki budowie kominowej, OPPO 5G CPE T1a odprowadza ciepło na zewnątrz, zmniejszając temperaturę urządzenia. Nawet przy ciągłej i ciężkiej pracy, na jaką skazane są domowe routery, urządzenie nie nagrzewa się i zachowuje wysoką jakość łącza.

Routerem zarządzać można z poziomu przeglądarki internetowej, a dzięki przejrzystemu interfejsowi łatwo sprawdzimy wydajność i znajdziemy wybrane ustawienia.

OPPO 5G CPE T1a - mobilny router 5G dla wymagających
Router OPPO 5G CPE T1a (źródło: OPPO Polska)

Dostępność

Nowy router OPPO 5G CPE T1a dostępny jest w ofercie abonamentu internetowego operatora sieci Plus. W opcji bez planu ratalnego cena urządzenia wynosi 1297 złotych.

Cena wydaje się być dość wysoka, natomiast należy pamiętać, że jest to router na kartę SIM, a takie urządzenia zawsze są droższe od standardowych routerów. Dodatkowo cenę usprawiedliwia obsługa sieci 5G, a także zgranie podzespołów z systemem, które ma zapewnić najlepszą możliwą jakość łącza.