OPPO AR Glasses 2

OPPO AR Glasses 2 – nadchodzą nowe gogle VR

Już 17 listopada bieżącego roku OPPO zaprezentuje swoje nowe gogle rozszerzonej rzeczywistości. Produkt został oznaczony jako AR Glasses 2 i wiemy już mniej więcej, czego dokładnie możemy się po nich spodziewać. Co więc czeka na samych użytkowników?

Rynek rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości zaczyna przyspieszać. Coraz większa liczba firm chce oferować klientom AR w przystępnej cenie i nie inaczej jest w przypadku OPPO. Chińska firma już jutro, 17 listopada, zaprezentuje swoje nowe gogle wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to stanie się podczas konferencji Future Technology Conference 2020 w chińskim mieście Shenzhen.

OPPO AR Glasses 2 – co nas czeka?

Według najnowszych doniesień, OPPO ma zaprezentować na wspomnianej imprezie pełnoprawną technologię oznaczoną jako FDF. Oprócz tego, OPPO pokaże także swój pełny system zarządzania kolorami i ujawni trzy produkty, które będą w stanie kontrolować wspomniane wyżej rozwiązania. Zwiastun imprezy wskazuje także na gogle do rozszerzonej rzeczywistości. W tym przypadku będziemy mieli do czynienia z produktem, który opiera się na dwóch soczewkach i sensorach umieszczonych bezpośrednio w obudowie samego sprzętu.

Nowy zestaw OPPO AR Glasses 2 będzie pracował w oparciu o czujniki głębokości oraz przestrzenne matryce MIC. Całość wykorzysta technologię dyfrakcyjnego światłowodu optycznego i zapewni użytkownikom interakcję przy pomocy głosu oraz dźwięk przestrzenny 3D. Nie zabraknie także mikrofonu oraz fizycznych przycisków na samej obudowie. OPPO twierdzi, że AR Glasses 2 będą w stanie również działać w oparciu o gesty.

OPPO AR Glasses 2

Na sprzedaż… czy też nie?

Obecnie nie wiadomo czy OPPO AR Glasses 2 będą dostępne w sprzedaży czy też będzie to jedynie produkt pokazujący działanie konkretnych technologii – na zasadzie konceptu. Chińska firma chce rozwijać się w segmentach takich, jak AR, big data, 5G oraz 6G, tak więc na pewno AR Glasses 2 będą swoistą podwaliną pod produkty Oppo, które zobaczymy w nachodzących miesiącach i latach.