Oppo

Oppo zakończyło komercjalizację pierwszej, autonomicznej sieci 5G w Europie

Oppo poinformowało, iż wraz z Vodafone, Qualcommem i Ericssonem zakończyło komercjalizację pierwszej, autonomicznej sieci 5G na terenie Europy. Rozwiązanie zostało uruchomione w wybranych miastach na terenie Niemiec.

Oppo, Vodafone, Qualcomm i Ericsson zakończyły komercjalizację pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Chiński producent informuje, iż będzie ona dostępna na smartfonach Oppo Find X3 Pro. Jednocześnie Chińczycy zwracają uwagę, że ich nowy pomysł stanowi kamień milowy w rozwoju sieci 5G na terenie Europy.

Czym jest autonomiczna sieć 5G? Niczym innym, jak elastyczną architekturą, do której będą w przyszłości dostosowywały się wszystkie istniejące sieci 5G. 5G SA posiada opóźnienie na poziomie 1 ms – w porównaniu z obecnie wykorzystywanym 5G NSA, to spora różnica. 5G NSA charakteryzuje się bowiem opóźnieniem na poziomie 20 ms.

Kto skorzysta pierwszy?

Pierwsze miasta, które skorzystają z autonomicznych sieci 5G to, między innymi, Dusseldorf, Munster oraz Lipsk. Oppo poinformowało, iż dystrybuowane w Niemczech smartfony Oppo Find X3 Pro wkrótce otrzymają aktualizację udostępniającą nowość.

Wprowadzenie sieci bezprzewodowych 5G SA nie oznacza, że będą mogli skorzystać z niej tylko posiadacze konkretnego smartfona chińskiego producenta. W tym przypadku trzeba będzie zweryfikować, jakie dokładnie rozwiązania obsługuje modem w Waszych obecnych telefonach. W większości przypadków jest to jednak standard NSA.

Samodzielnie funkcjonujące sieci 5G będą stawały się coraz bardziej popularne. W najbliższych latach zostaną one wdrożone również w innych krajach Europy.