Oppo

Oppo przygotowuje własne, inteligentne telewizory

Oppo przygotowuje się do premiery swoich inteligentnych telewizorów. Chińska firma w ten sposób chce rozszerzyć swoje portfolio sprzętów oraz zaoferować swoim klientom kolejne urządzenia działające w ramach autorskiego ekosystemu.

Oppo chce rozszerzyć swój ekosystem sprzętów i wprowadzić do nich telewizory smart TV. Chińczycy są kolejną marką, która na co dzień skupia się na smartfonach i innej elektronice, ale decyduje się na wejście na rynek inteligentnych telewizorów. W tym przypadku wygląda na to, że sam rynek tego typu urządzeń będzie rósł wraz z czasem.

Oppo przygotowuje inteligentny telewizor

Oppo oficjalnie zapowiedziało, iż nowy inteligentny telewizor firmy zostanie zaprezentowany w przyszłym miesiącu. Informacja na temat rozwoju tego typu sprzętu została przekazana podczas Oppo Developer Conference 2020, na której firma zaprezentowała ColorOS 11 oraz Oppo Watch ECG Edition na rynek chiński. Plotki na temat inteligentnych telewizorów Oppo już od dłuższego czasu pojawiały się w sieci, tak więc sama informacja nie jest żadną nowością. Teraz została jednak w końcu oficjalnie potwierdzona.

Plotki na temat inteligentnego telewizora Oppo pojawiły się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku. W czerwcu 2020 roku Oppo zapowiedziało, iż wejdzie na rynek smart TV, a teraz dowiedzieliśmy się, że faktycznie zobaczymy konkretny produkt.

Oppo
fot. Unsplash.com

Dwie przekątne do wyboru

Oppo może wprowadzić na rynek dwa inteligentne telewizory: jeden o przekątnej 55-cali, a drugi o przekątnej 65-cali. Urządzenia zostały zauważone na jednej ze stron certyfikujących 3C. Bluetooth SIG zdradza także, iż faktycznie oba sprzęty istnieją, bowiem we wspomnianej instytucji pojawił się pilot, który będzie dołączony do obu telewizorów. Certyfikat 3C wymienia z kolei aż 10 różnych wariantów jednego telewizora.

Nie pozostaje nam obecnie nic innego, jak tylko czekać na większą liczbę szczegółów dotyczącą premiery inteligentnych telewizorów Oppo. Na szczęście na prezentację nie trzeba będzie długo czekać.