Oppo
fot. Oppo

Oppo przygotowuje się do premiery swojego inteligentnego telewizora

Chińska firma Oppo powoli przygotowuje się do wprowadzenia swojego inteligentnego telewizora na rynek. Chińczycy już 19 października bieżącego roku zaprezentują swoje nowe urządzenie, które będzie prawdopodobnie dostępne w kilku wariantach.

Chińczycy przygotowują się do premiery swoich nowych, inteligentnych telewizorów. Oppo już jakiś czas temu informowało o tym, iż chce wejść we wspomniany segment i zaproponować użytkownikom niezłe pozycje w przyzwoitej cenie. O telewizorach, które zostaną pokazane 19 października, co nieco już wiemy. Czego więc dokładnie możemy się spodziewać?

Oppo przygotowuje inteligentny telewizor

Chińczycy na ten moment nie ujawnili zbyt wiele szczegółów na temat swojego inteligentnego telewizora – wiadomo już, iż zobaczymy dwa warianty. Jeden z nich będzie miał przekątną 55 cali, a drugi z telewizorów zadebiutuje z ekranem o przekątnej 65 cali. Oczekuje się również, że oba modele będą oferowały wyświetlacze typu Quantum Dot z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz.

Inteligentny telewizor Oppo będzie także korzystał ze specjalnej, wyskakującej kamery, która umożliwi prowadzenie wideorozmów na samym urządzeniu. Wyświetlacz telewizora ma cechować się minimalnymi ramkami, co przełoży się na większy komfort korzystania z samego sprzętu.

Oba modele telewizorów Oppo przeszły już certyfikację z numerami modeli, odpowiednio, A65U0B00 oraz A55U0B00. Konstrukcje są produkowane przez TPV Display Technology.

Oppo
fot. Oppo

Co jeszcze?

Oppo zapowiedziało, iż nadchodzący, inteligentny telewizor, będzie korzystał z nowej platformy. Nie wiadomo jednak dokładnie czy chodzi o sam interfejs czy też o inne rozwiązania na poziomie systemowym.

Na szczęście do premiery inteligentnych telewizorów Oppo nie pozostało dużo czasu. Do sieci nie przedostały się przewidywane ceny, jakie trzeba będzie zapłacić za oba modele.

Te informacje poznamy zapewne dopiero podczas oficjalnej prezentacji.