Orange przygotowuje klientów na 5G. Będzie więcej internetu i kompatybilne smartfony

Orange przygotowuje klientów na 5G. Będzie więcej internetu i kompatybilne smartfony

Plany sieci Orange, które dotyczą budowy infrastruktury 5G są wyjątkowo ambitne. Operator deklaruje, w przypadku sprawnego zakończenia aukcji na potrzebne częstotliwości, komercyjne uruchomienie 5G przynajmniej w jednym dużym mieście do końca 2020 roku. Jako, że do swobodnego korzystania z najnowszej technologii wymagany jest odpowiedni sprzęt i odpowiednia paczka danych – sieć oferuje je już teraz.

Kompatybilny telefon – Samsung Galaxy S20+ 5G

Sieć Orange planuje uruchomić 5G od razu na docelowej częstotliwości – 3,3-3,8 GHz dlatego już teraz może zaoferować klientom sprzęt dostosowany do wymogów powstającej sieci. Jest to jeden z najnowszych, flagowych modeli Samsunga – Galaxy S20+ 5G. Ten dostępny jest już teraz wraz z Planem Mobilnym 75 za 199 zł na start i w 24 ratach po 184 zł, a z Orange Love za 0 zł na start i w 24 ratach po 192 zł miesięcznie (Love Extra) albo 182 zł miesięcznie (Love Premium).

Paczki danych rosną jak na drożdżach

Prędkość sieci 5G zachęca do pobierania większej ilości danych, dlatego Orange powiększył pakiety danych w dedykowanych ofertach. W przypadku Planu Mobilnego 75 zamiast dotychczasowych 30 GB klienci otrzymają 70 GB, w Orange Love Extra 20 GB (zamiast 15 GB) a w Orange Love Premium 40 GB (zamiast dotychczasowych 30 GB).

Operator nie zapomniał również o abonentach, którzy zdecydowali się wykupić niższe abonamenty. W przypadku Orange Love Mini i Orange Love Standard pakiet danych urósł z 7 GB do 10 GB.

Orange przygotowuje klientów na 5G. Będzie więcej internetu i kompatybilne smartfony

Dla kogo 5G?

Pomarańczowy operator prowadzi testy sieci 5G w Warszawie i Lublinie dlatego należy się spodziewać, że to właśnie mieszkańcy tych miast będą mogli, jako pierwsi, skorzystać z dobrodziejstw znacznie szybszej sieci niż dotychczas. Przebywanie na terenie pokrytym zasięgiem i posiadanie odpowiedniego sprzętu nie oznacza jednak, że automatycznie będzie można skorzystać z 5G. Posiadane urządzenia zalogują się do nowej sieci, jeżeli na ich kartach SIM będzie aktywna oferta Plan Mobilny 75, Orange Love Extra albo Orange Love Premium. Co istotne, by skorzystać z sieci będzie trzeba zalogować się na konto Mój Orange i ręcznie włączyć usługę 5G. W przypadku posiadaczy Planu Mobilnego 75, włączenie wspomnianej opcji spowoduje automatyczne zwiększenie pakietu danych.

Z sieci 5G będą mogli korzystać również klienci firmowi, posiadający ofertę Nowy Plan Firmowy L i Nowy Plan Firmowy XL. Ci nie będą musieli dokonywać żadnych zmian by móc korzystać z nowej sieci.

5G coraz bliżej

Odświeżenie oferty Orange to przykład na to, że sieć 5G w Polsce jest już coraz bliżej. Przed operatorami aukcja potrzebnych częstotliwości. To, w jakim tempie uda się zbudować sieć zależy również od tego ile uda im się zaoszczędzić na aukcji, jednak już teraz wiadomo, że będzie drogo. Bardzo, bardzo drogo.