5G dostępne dla kolejnej grupy klientów - już wkrótce w Orange Flex

5G dostępne dla kolejnej grupy klientów – już wkrótce w Orange Flex

Abonenci najwyższego wariantu oferty Orange Flex już wkrótce zyskają możliwość korzystania z sieci 5G w ramach #hello5G od Orange. Nie zabraknie również okazjonalnej promocji.

#hello5G dla kolejnych abonentów

Z możliwości korzystania z sieci 5G w ramach Orange cieszyła się, do tej pory, wyłącznie niewielka grupa klientów abonamentowych, na ogół w najwyższych opcjach zarówno dla klientów indywidualnych jak i firmowych. Co oczywiste, dostępność 5G skutecznie ogranicza niewielki zasięg technologii oraz konieczność posiadania jednego z najnowszych modeli smartfonów, oferujących możliwość połączenia się z siecią najnowszej generacji.

Choć przeszkód do dynamicznego rozwoju 5G ciągle jest dużo, z dobrodziejstw nowego standardu sieci będzie mogła korzystać kolejna grupa abonentów pomarańczowego operatora. Już 18 sierpnia funkcjonalność zostanie automatycznie udostępniona korzystającym z Orange Flex, jednak wyłącznie w wariancie kosztującym 80 zł miesięcznie. To spore ograniczenie – zdecydowana większość korzystających z Flex wybiera raczej podstawowe pakiety.

Orange Flex

Tematyczny Flex Nocą dla klientów Orange Flex

Udostępnieniu łączności 5G będzie towarzyszyła, organizowana cyklicznie promocja Flex Nocą. Od godziny 18:00 w dniu 18 sierpnia, do 6:00 19 sierpnia, w ramach promocji będzie można zakupić smartfon współpracujący z siecią w atrakcyjnej promocji.

Orange Flex

W ofercie Orange dostępnych jest już kilkanaście modeli smartfonów wspierających łączność 5G, dlatego z pewnością będzie to jedno z urządzeń wyróżnionych na poniższej liście:

  • Xiaomi: Mi 10, Mi 10 Lite, Mi 10 Pro
  • Samsung: Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra 5G, Note 20 5G, Note 20 Ultra 5G
  • Motorola Edge
  • LG Velvet
  • Sony Xperia 1 II
  • Huawei: P40, P40 Lite 5G, P40 Pro, P40 Pro+

Udostępnienie sieci 5G dla klientów Orange Flex to tylko jedna z nowości, jakimi operator pochwalił się w ostatnim czasie. Cały czas prowadzone są testy funkcjonowania 5G na częstotliwościach docelowych (3,5 GHz, 26 GHz) by w momencie rozstrzygnięcia aukcji UOKiK być gotowym do natychmiastowego rozpoczęcia budowy sieci. Dodatkowo obecnie wykorzystywane pasmo 2100 MHz będzie przystosowywane do uzupełnienia częstotliwości docelowych – między innymi w zakresie poprawienia zasięgu 5G wewnątrz budynków.

Możliwość korzystania z 5G w Orange Flex z pewnością cieszy, jednak zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby operator pomyślał również o użytkownikach wnoszących niższe opłaty miesięczne.