Orange 5G Rzeszów

5G w Orange od teraz dla (prawie) każdego

Operator sieci Orange poinformował o możliwości aktywacji dostępu do sieci 5G przez kolejnych klientów usług abonamentowych.

5G? Owszem, tak, ale nie dla wszystkich

Kiedy Orange oficjalnie udostępniał pierwszym klientom dostęp do sieci 5G na częstotliwości 2100 MHz, znacząco ograniczył ich ilość. Z nowej technologii skorzystać mogli posiadacze abonamentów dla klientów indywidualnych i firmowych, ale tylko w najdroższych wariantach. Podobnie w przypadku oferty Orange Flex – sieć 5G udostępniono wyłącznie korzystającym z opcji, za którą trzeba zapłacić najwięcej.

Od teraz, z 5G w Orange może skorzystać znacznie większa grupa klientów ofert abonamentowych, jednak tylko przez kilka miesięcy.

Orange 5G: taryfy objęte promocją

Z bezpłatnego dostępu do sieci 5G, od teraz, korzystać mogą również abonenci następujących taryf:

  • Plan Mobilny 35, 45 i 55 (klienci korzystający z Planu Mobilnego 75 mają możliwość korzystania z #hello5G już od startu tej sieci, 1 lipca 2020 roku),
  • Plan Komórkowy,
  • Orange Love, Orange Love Mini i Standard,
  • Orange Love Extra lub Premium, zakupione przed 11 marca 2020 roku (klienci, którzy zdecydowali się na zakup tych pakietów 12 marca lub później, mogą już korzystać z #hello5G),
  • Plan Firmowy S i M (przedsiębiorcy korzystający z Planów Firmowych L i XL mogą już korzystać z #hello5G) oraz oferta Dla Firm.

Z 5G, klienci wyżej wymienionych taryf mogą korzystać do 30 kwietnia 2021 roku. Po tym terminie, dostęp zostanie automatycznie wyłączony. Klienci korzystający z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium zakupionych 12 marca 2020 roku lub później oraz Planów Firmowych L i XL będą mogli korzystać z 5G jak dotychczas.

Jak włączyć 5G w Orange?

By korzystać z sieci 5G w Orange, oprócz posiadania jednego z kompatybilnych smartfonów, należy aktywować odpowiednią funkcję w aplikacji mobilnej Mój Orange. Po zalogowaniu do konta abonenckiego, ścieżka jest następująca: Pakiety i usługi -> Internet -> Możliwość korzystania z 5G.

Orange 5G

Zasięg 5G od Orange obejmuje już przeszło 6 milionów użytkowników smartfonów z największych miejscowości w Polsce. Jak działa w praktyce, przetestowaliśmy w Rzeszowie.