Xiaomi podjęło rękawice Nanoleaf i zaprezentowało własne panele świetlne
fot. Nanoleaf

Xiaomi podjęło rękawice Nanoleaf i zaprezentowało własne panele świetlne

Xiaomi nie przestaje szturmować rynku nowymi, coraz bardziej wymyślnymi, inteligentnymi urządzeniami. Dzisiaj, na platformę Youpin, trafił najnowszy produkt firmy – kolorowe, modularne panele świetlne.

Xiaomi uczy się od konkurencji

Kolorowe panele świetlne, które możemy łączyć w różnego rodzaju kombinacje, nie są niczym nowym. Tak, jak w przypadku wielu swoich produktów, Xiaomi również i tym razem nie odkryło czegoś nowego, podpatrując dane rozwiązania od konkurencji.

Tym razem, konkurencją okazała się firma Nanoleaf, wraz z oświetleniem serii Aurora. Czym produkt ten właściwie jest? Aurora jest “systemem” małych, trójkątnych paneli, które po połączeniu razem w dany kształt, świecą. Każdy element posiada swój własny zestaw diod RGB, których kolor kontrolować możemy w aplikacji.

Xiaomi podjęło rękawice Nanoleaf i zaprezentowało własne panele świetlne
fot. Xiaomi

W przypadku produktu Xiaomi, same podstawy pozostały niezmienione w stosunku do pierwowzoru konkurencji. Nadal mamy małe trójkąciki o długości boku 25 centymetrów, które łączą się ze sobą przy użyciu niewielkich elementów umieszczanymi na ich tyle. W każdym zestawie musimy dołączyć również jedną “lampkę-bazę” wyposażoną w kabel zasilający oraz kontroler.

Po ułożeniu i przyczepieniu dowolnego kształtu na ścianie, cały twór sterować możemy z poziomu telefonu przy użyciu aplikacji Mijia. Opcje w niej dostępne pozwolą nam na wybranie osobnego koloru dla każdego panelu, podzielenie ich na strefy, lub też rozświetlenie całej instalacji w ten sam sposób.

Obowiązkowy element pokoju gracza

Wielu z Was zapewne widziało już produkty firmy Nanoleaf na ścianach wielu popularnych streamerów, bądź też YouTuberów. Panele Aurora cieszą się bowiem dużą popularnością dzięki swojemu bardzo efektownemu wyglądowi, ale także nieskończonym możliwościom łączenia ich w dowolne kształty.

Xiaomi podjęło rękawice Nanoleaf i zaprezentowało własne panele świetlne
fot. Xiaomi

Po ewentualnym sukcesie paneli świetlnych od Xiaomi, naturalnym, następnym krokiem, najprawdopodobniej, będzie próba odwzorowania Nanoleaf Canvas. Od oryginalnych Aurora wyróżniają się one kształtem (kwadrat zamiast trójkąta) a także obsługą sterowania dotykiem.

Obecnie, panele świetlne od Xiaomi dostępne są jedynie na portalu Youpin, gdzie wycenione zostały na 99 juanów za jeden trójkącik, podczas gdy zestaw 9 elementów kosztować będzie nas już 699 juanów, czyli odpowiednio ok. 55 i 390 złotych.