Sonos

Sonos Arc Soundbar – doczekaliśmy się Dolby Atmos!

Firma Sonos znana jest ze swoich bezprzewodowych głośników. Od kilku lat brakowało im jednak jednej funkcji, która była w tym czasie często implementowana już nawet do smartfonów. Mowa o Dolby Atmos – systemie, który tworzy przestrzenne doświadczenia dźwiękowe. To wszystko właśnie się zmieniło wraz z nowym produktem – Sonos Arc Soundbar.

Wrażenia nie z tej Ziemi

Nowy Arc Soundbar, zapowiedziany wczoraj przez Sonos, ma być, jak mówią przedstawiciele spółki, „jednym z najbardziej technologicznie skomplikowanych produktów, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy”. Poprzedni soundbar firmy, Playbar z 2013 roku, zbierał bardzo dobre opinie. A gdyby tak miał Dolby Atmos?

Sonos Arc Soundbar - doczekaliśmy się Dolby Atmos!
Nowy Soundbar Arc (fot. TNW)

Dolby Atmos jest w stanie dodać trzeci wymiar do produkowanego dźwięku. Może go odpowiednio podzielić pomiędzy wiele głośników i ustawić odpowiednią głośność każdego z nich. Jak wiele innych soundbarów, Arc osiąga ten efekt przez odbijanie dźwięku od ścian. Ma aż 11 sterowników, a system TrueTone automatycznie je kalibruje i dostosowuje najlepsze ustawienia do pokoju, w którym umieści go użytkownik.

W skrócie, Arc będzie dostosowywał profil dźwięku do Twojego pomieszczenia. Jeśli wykryje, że został zawieszony na ścianie, spróbuje zmniejszyć rezonans i odpowiednio ustawić poziom basu. Będzie też w stanie zmierzyć odległość od podłogi i sufitu, aby stworzyć bardzo realistyczny dźwięk.

Boski Soundbar Sonosa…

To nie wszystko. Jeśli nie będziemy mieli potrzeby używania Atmos, soundbar ten będzie starał się dopasować ustawienia do rodzaju dźwięku, który produkuje. Na przykład użyje górnych głośników do odbijania niskich tonów od sufitu, aby wzmocnić bas.

Są też liczne ustawienia korekcji dźwięku, na przykład tryb nocny, a także wspomaganie czystego dialogu. Do tego Sonos dorzucił wsparcie zarówno dla Asystenta Google, jak i Echo od Amazona (przez wbudowane głośniki i mikrofony). Będzie można również korzystać z funkcji odtwarzania muzyki, które Sonos wprowadził we wcześniejszych swoich produktach. A to wszystko… za 3899 złotych.

Czy to dużo? Na pewno jest to kosztowne rozwiązanie. Myślę jednak, że fani poprzedniego soundbara firmy Sonos, którzy nie chcą go zamieniać na nic innego, będą bardzo zadowoleni ze wszystkich nowych funkcji. No i sama ta nazwa – Sonos Arc Soundbar – brzmi jak produkt prosto z góry Olimp.

Jeśli to więc coś dla Ciebie, Arc ma być dostępny do globalnych zamówień 10 czerwca. Na razie, dostępny jest tylko w przedsprzedaży.