Pikmin

Pikmin to nowa gra od Niantic. Czy dorówna popularności Pokemon Go?

Prawie pięć lat po premierze Pokemon GO, firma Niantic oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Nintendo w celu opracowania zupełnie nowej gry opartej na franczyzie firmy Pikmin. Niantic twierdzi, iż cała rozgrywka będzie zapewniała niezłe wrażenia związane z rozszerzoną rzeczywistością.

Niantic opracowuje swoją nową aplikację Pikmin w tokijskim biurze firmy. Produkcja ma zostać wprowadzona na rynek jeszcze w 2021 roku. Aplikacja, według producenta, będzie zawierała gry zachęcające do chodzenia i sprawiające, że spacery staną się przyjemniejsze. Nikomu nie trzeba przypominać, jak duży sukces odniósł tego typu pomysł w przypadku gry Pokemon GO.

Pikmin – nowa gra w AR

Niantic podkreśla, ze Pikmin będzie korzystał z rozszerzonej rzeczywistości, aby zintegrować świat rzeczywisty z aplikacją, czyli podobnie, jak miało to miejsce we wspomnianym Pokemon GO. Gra wypadła co prawda po jakimś czasie z nagłówków w mediach, ale dalej przynosiła Niantic ogromne sumy pieniędzy – prawie miliard dolarów przychodu tylko w 2020 roku.

O Pikmin nie wiadomo na razie zbyt wiele, chociażby tego, czy powtórzenie pomysłu z Pokemon GO przełoży się na ponowny sukces. Podejrzewam, że marka będzie musiała nieco bardziej popracować nad swoimi rozwiązaniami i zachęcić graczy do instalacji aplikacji.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów dotyczących samej gry. Te powinny zacząć się pojawiać na przestrzeni najbliższych tygodni.