Pistolet do gier AR z klocków? Spójrzcie na to!

Pistolet do gier AR z klocków? Spójrzcie na to!

W należącym do Xiaomi serwisie crowdfundingowym Youpin można znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich jest…pistolet z klocków, w sam raz do gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną.

Jak połączyć tradycję z nowoczesnością? Jak stworzyć zabawkę, która będzie czerpała garściami z tego, czym sami bawiliśmy się, jak byliśmy mniejsi, jednocześnie potrafiąc zaciekawić współczesne dzieci? Na przykład poprzez wzbogacenie analogowych zabawek w wirtualne rozszerzenie.

Z takiego założenia wyszli producenci ONEBOT Building Block AR Gun Shardtooth Shark, czyli wielofunkcyjnego pistoletu do samodzielnego złożenia.

Na początek coś poukładamy

Pistolet ONEBOT Building Block AR Gun Shardtooth Shark zbudowany jest z klocków, które należy samodzielnie połączyć w całość. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ klocków w zestawie jest mnóstwo: ponad 1100!

ONEBOT Building Block AR Gun Shardtooth Shark fot. iNEWS
fot. iNEWS

Na szczęście, w złożeniu pomaga aplikacja mobilna dostarczana przez autora zabawki – dzięki precyzyjnym ilustracjom poszczególnych etapów montażu, prezentowanym w widoku 360 stopni, zdecydowana większość chętnych powinna sobie bez problemu poradzić, czerpiąc z procesu składania mnóstwo frajdy.

Z klocków zbudować można dwa warianty broni: strzelający zabawkowymi kulami oraz wyposażony w uchwyt do montażu smartfona, który przeniesie nas w wirtualną rzeczywistość.

Prawdziwy pistolet, wirtualne wrażenia

Konstrukcja pistoletu, która umożliwia obsługę smartfona, wydaje się być bardzo prosta. W miejscu, w którym w typowym karabinie znajdują się przyrządy celownicze, montujemy uchwyt na smartfona, a w nim smartfon w orientacji pionowej. Pistolet wyposażony jest w mechanizm łączący język spustowy z młoteczkiem, który uderza w ekran w momencie pociągnięcia za spust.

ONEBOT Building Block AR Gun Shardtooth Shark
ONEBOT Building Block AR Gun Shardtooth Shark fot. iNEWS

Oznacza to, że przy pomocy pistoletu ONEBOT Building Block AR Gun Shardtooth Shark można grać wyłącznie w te gry, w których sterowanie opiera się na czujnikach położenia smartfona oraz wciskaniu jednego przycisku, umieszczonego w konkretnym miejscu na ekranie.

Cena zestawu to 299 juanów czyli niecałe 200 złotych. Przyznam jednak szczerze, że na myśl o tym, ile przyjemności może dostarczyć samo składanie i zabawa ONEBOT Building Block AR Gun Shardtooth Shark, z wypiekami na twarzy czekam aż pojawi się w jednym ze sklepów internetowych z możliwością wysyłki do Polski.

Tego typu zabawki to świetny pomysł!

PS. Dlaczego aż tak się zajarałem tym pistoletem? Zobaczcie sami!