5G

Sieć 5G dostępna dla klientów Plus na Kartę

W przesłanej informacji prasowej, operator sieci Plus poinformował o rychłym udostępnieniu sieci 5G dla klientów korzystających z ofert Plus na Kartę. Rozszerzeniu dostępności usługi będzie towarzyszyła również promocja – specjalny pakiet danych w korzystnej cenie.

W ofercie Plusa, dostęp do sieci 5G dostępny jest już od kilku miesięcy. Z zasięgu sieci najnowszej generacji, działającej na częstotliwości 2600 MHz TDD mogą korzystać mieszkańcy siedmiu miast: Warszawy, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Poznania oraz Szczecina. Do tej pory, z dobrodziejstw nowej technologii mogli korzystać wyłącznie ci klienci, którzy opłacają abonament. Jeszcze w tym tygodniu, oferta zostanie rozszerzona o użytkowników prepaid.

5G w Plus na Kartę – jak skorzystać?

Począwszy od 1 października, smartfony użytkowników oferty Plus na Kartę będą mogły łączyć się z siecią 5G należącą do tego operatora. By możliwe było nawiązanie połączenia, smartfon bądź router muszą znaleźć się w miejscu objętym zasięgiem oraz posiadać wsparcie dla technologii 5G w oferowanym przez Plusa standardzie. Są to, między innymi, urządzenia dostępne w ofercie operatora, takie jak: Huawei P40, Huawei P40 Lite 5G, Huawei P40 Pro, Huawei Mate Xs, Motorola razr 5G, Motorola Edge, Motorola Moto G 5G, Samsung Galaxy S20 FE 5G oraz Samsung Galaxy A71 5G.

Plus 5G

Superoferta 60 GB – jak włączyć?

By klienci Plus na Kartę mogli testować 5G bez obaw o transfer danych, operator przygotował promocję Superoferta 60 GB. Korzystając z niej, za 15 złotych jednorazowo, użytkownik otrzymuje trzy pakiety danych, każdy po 20 GB, włączane w trzech następujących po sobie miesiącach – jeden pakiet na jeden miesiąc korzystania z promocji.

Z oferty skorzystać mogą posiadacze taryf Plus Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę i Nowy Plush. Aktywacji dokonać można za pośrednictwem aplikacji Mobilny Plus Online oraz krótkim kodem: *136*11*0060#.

Fakt udostępnienia sieci 5G kolejnym użytkownikom to bardzo dobra wiadomość. Zachęcamy wszystkich do własnoręcznego sprawdzenia, jakie korzyści daje użytkowanie nowej technologii. Sam również nie mogłem się powstrzymać przed jej przetestowaniem, o czym możecie przeczytać tutaj.

Owocnych testów!